2012 15 Temmuz DGS Sınavı Giriş Belgesi Alma

1.207 kez okundu
OSYM-2012

2012 15 Temmuz DGS Sınavı Giriş Belgesi Alma

2012 15 Temmuz DGS Sınavı Giriş Belgesi Alma

BASIN DUYURUSU
(6 Temmuz 2012)

2012 Dikey Geçiş Sınavı (DGS)Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

15 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan 2012-DGS’ye başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, TC Kimlik Numarası ve şifreleri ile 6 Temmuz 2012 günü saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.Sınava Giriş Belgesiyanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

dgs 2012 son dakika, 2012 dikey geçiş sınavı (dgs): sınava giriş belgelerinin edinilmesi, dgs de son durum 2012, dgs giriş belgelerinin edinilmesi, dgs sınava giriş belgelerinin edinilmesi, 2012 DGS Giriş Belgesi, 2012 DGS Sınav Yerleri, 2012 15 Temmuz DGS Sınavı Giriş Belgesi Alma

Aşağıdaki Konularıda İnceleyebilirsiniz..

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “2012 15 Temmuz DGS Sınavı Giriş Belgesi Alma”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose