30 Saniyede E-Ticaret Sitesi Açın: İşte SOPSY

1.291 kez okundu
eticaret

Markapon ve YoYo’dan tanıdığımız Can Turanlı’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni girişimi SOPSY, kapılarını açtı. Yeni e-ticaret çözümü olarak lanse edilen Sopsy, ürünlerini müşterilerine internet ortamında ulaştırmak isteyen girişimcilere güvenli ve kolay bir çözüm sunuyor. 30 saniye gibi kısa bir sürede web sitesi açabilmenize olanak tanıyan bu yeni girişimin detaylarını kurucusu Can Turanlı ile konuştuk.

1-Merhaba Can Bey, Markapon ve YOYO’dan sonra SOPSY ile yine farklı bir alanda farklı bir girişim ile geldiniz, bu fikir nereden çıktı?
Markapon’dan ayrılmaya karar verdiğimde, YOYO dışında bir şeyler daha yapmak istiyordum. En yakın arkadaşlarımdan Cem ve Markapon’un o zamanki CTO’su Murat’la konuşurken fark ettik ki bizim gibi etrafımızdaki herkes internette bir şeyler yapmaktan bahsediyor. Türk halkı olarak da ticareti çok iyi bildiğimizden ilk sırada e-ticaret var. Ticareti çok iyi biliyoruz ama internet deyince herkes birden duruyor; “Anlamam o işlerden” diyor. Altı üstü bir site açıyorsun, ne kadar zor olabilir ki deyip incelemeye başlayınca fark ettik ki, gerçekten o kadar da kolay değil bir site açmak. Hem maddi olarak, hem kullanım olarak. Ortalama bir internet kullanıcısı için gerçekten de oldukça zor.

2- SOPSY tam olarak ne yapar, hangi soruna çözüm getiriyor, kısaca anlatır mısınız?
Sopsy sokaktaki insanın, korkmadan, kaybolmadan e-ticaret sitesi açmasını sağlıyor. Kendi markalarıyla, kendi adresleriyle. Facebook kullanabilen herkes, Sopsy ile alışveriş sitesi açabilir. Kullanması gerçekten çok kolay. Tasarımınızı kaybolmadan yapabiliyorsunuz, ürününüzü bir sosyal medyada paylaşır gibi rahatça sitenize ekleyebiliyorsunuz. Biz internette ticaret yapmayı yalnızca büyük ve güçlü markalara özel bir şey olmaktan çıkarmak istiyoruz. Sopsy’i herkesin ürünlerini kendi sitesinden güvenle satabilmesi için geliştirdik. Alt katımızdaki butik de, köşemizdeki maket yapıp satan Halit Usta da rahatça sitesini açıp, satış yapabiliyor.

3- Bu projenin rakipleri var mıdır, SOPSY hangi açıdan rakiplerinden farklı?
Kime rakip diye baktığımızda elbette bir çok rakip var. E-ticaret altyapısı sunan irili ufaklı bir çok şirket var. Bu şirketlerin gerçekten akıllı programcıları var. Çok akıllı özellikleri olan çok gelişmiş ürünler geliştiriyorlar. Hatta işim benim sadece e-ticaret diyorsanız, Sopsy’i değil, bunlardan birisini kullanın bile diyoruz. Çünkü Sopsy e-ticaretçiler için geliştirilmiş komplike bir ürün değil. Hedefimiz lokal işletmeler, tasarımcılar, modacılar, üreticiler için en iyi alternatif olmak. Sopsy, sokakta, yanımızda, karşımızda oturan gerçek değer üreten insanlar için. Sopsy ile açılmış alışveriş sitelerini açmak ve kullanmak çok kolay. Kulağa klişe geliyor biliyorum ama gerçekten 30 saniyede açabiliyorsunuz sitenizi. Bir kaç dakikada da ürünlerinizi ekleyip satışa başlayabiliyorsunuz.

4- Üye olmak için herhangi bir bedel ödeniyor mu? Projenin gelir modeli nedir?
İlk 3 gün boyunca denemek ücretsiz, kredi kartı da istemiyoruz. Sonrasında ise aylık 30, yıllık 240 TL (20′ye geliyor yani aylığı) devam edebiliyorsunuz.

5- Site ne zaman açıldı, şu ana kadar sistemi kullananlar oldu mu, tepkiler nasıl?
4 Martta açtık ve iyi gidiyor, henüz bu aşamada rakam paylaşmak anlamlı değil ama yaklaşık bir ayda beklediğimin neredeyse 10 katı site açıldı. Buradan kesin bir şey alırım dediğim harika ürünleri olan, çok güzel markalar site açtı. Kullananlardan bolca pozitif geri bildirim aldık. Yani pek olumlu görünüyor şimdilik, böyle devam ettirmeye çalışacağız.

6- Biraz da ilerisi için tüyo alalım, SOPSY’den sonra hangi proje gelecek, Var mı planlar?
Sopsy şu anda göründüğünden çok daha büyük bir proje. Bunu söylemiş olayım.

 

kaynak:www.silikonvadisi.tv

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “30 Saniyede E-Ticaret Sitesi Açın: İşte SOPSY”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose