Android, ABD’de Hız Kesmeden İlerlemeyi sürdürüyor

1.425 kez okundu

Google’ın açık kaynak kodlu işletim sistemi Android, geliştirildiği günden beri pazar payını katlayarak büyümeye devam ediyor. Akıllı telefonlar bazından incelediğimizde Android’in piyasadaki hacmi bu başarısının en büyük kanıt. Bazı popüler web sitelerinde yayınlanan makalelerde, Android’ in ancak Apple’dan veya Microsoft’tan sonra ikincilik kürsüsüne çıkabileceği konusunda yapılan iddialar olsa da, durum kısa bir süre içerisinde tam tersi hal almıştır.
android istatistik nisan1 300x101 Android, ABD’de Hız Kesmeden İlerlemeyi sürdürüyor
2012 yılının Mart ayında ABD’ de yapılan istatistiklerin sonucuna göre, 13 yaş üstü ve akıllı telefon kullanıcıların %51’i Android işletim sistemini kullanıyor. Bu sonuçlar Android’ in son 3 ayda pazar payını %2 arttırdığını ve birincilik koltuğunu bırakmadığını gösteriyor.

Yapılan son istatistik çalışmalarının sonucu tam olarak şu şekilde:

■Kasım 2011 Sonuçları (Akıllı Telefonlar Bazında Pazar Payı Yüzdeleri / ABD)

Google = %47,3
Apple = %29,6
RIM = %16,0
Microsoft = %4,7
Symbian = %1,4

■Mart 2012 Sonuçları (Akıllı Telefonlar Bazında Pazar Payı Yüzdeleri / ABD)

Google = %51,0
Apple = %30,7
RIM = %12,3
Microsoft = %3,9
Symbian = %1,4

Yapılan araştırmalar sonucunda görülüyor ki ABD’nin yarısından çoğunda Android kullanıcısı hüküm sürmekte. Tabi ki bu araştırmaların bize göstermiş olduğu diğer bir konu ise her geçen gün Android kullanıcısı daha da artmakta ve kısa sürede ABD ve diğer dünya ülkelerinde tek el olma yolunda ilerlemekte. Ülkemiz pazarında da iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşan Android’in kısa sürede ülkemiz pazarına hakim olan bir mobil işletim sistemi olmasını bekliyoruz.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Android, ABD’de Hız Kesmeden İlerlemeyi sürdürüyor”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose