Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları

6.198 kez okundu
Android-Cihazlar-İçin-En-İyi-Oyun-Kolları

Dokunmatik ekranlar oyun içinde sağladıkları sanal joysticklere rağmen bazı Android oyunlarda veya konsol oyunlarının daha gelişmiş Android sürümlerini oynarken harici oyun kolu kullanmak gerçekten çok kullanışlı.Akıllı telefonunuz veya tabletinizde parmaklarınızın komforu için sizin için beş ayrı oyun kolu ve de bir bonus test videosu hazırladık. Bunlardan biri hiç de fena bir yeni yıl hediyesi olmaz!

Önceden belirtmekte fayda var. Android 3.x sürümlerinden beri Wii, PS3 ve Xbox akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu. Fakat burada sizinle paylaştıklarımız özellikle akıllı telefon ve tabletlerimiz için tasarlanmış.

Ayrı bir not ise genel bir fikriniz olması açısından bu aparatların Avrupa fiyatlarını sizinle paylaşıyoruz. Malesef şu ana kadar hiçbirini Türkiye pazarında bulamadım. Ama benzerleri Türkiye’de mevcut (örneğin hepsiburada.com’da şöyle enteresan bir kol/kumanda var).

SteelSeries Free Mobile Free

steelseries620 Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
(c) Steel Series

CES 2012’de sunumu yapılan SteelSeries iki joystick’i, yön tuşları, (sağda) dört ayrı tuşu ve (ortada) seçme/başlatma tuşları olan kompakt bir oyun kolu. Şarj edilebilen pili ile 20 saat boyunca tablet, akıllı telefon veya PC’de oynayabiliyorsunuz. Tabii ki bluetooth ile birçok farklı platformda oynayabilirsiniz: PC, Mac ve iOS.

Uyumluluk

steelseries Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
(c) Steel Series
Google Play’deki Zeemote oyunları (Grand Theft Auto III, Renaissance Blood THD veya Beach Buggy Blitz) ile uyumluluğu var. Joystick’in websitesinde tüm oyun listesine erişebilirsiniz.

Bu 80 Euro ile listemizin en pahalı ikinci en pahalı kolu! Satış sayfası.

Gametel

gametel620 Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
(c) Gametel

Tasarım

Bu bluetooth kol mobil cihazınızı Xperia Play’e dönüştürüyor. Basit bir prensipi var: Kısaca cihazınızı kolun içine sokuyorsunuz. Kıskaçları birçok farklı boyuttaki cihazı tutabiliyor. Analog tuşları yok ama dört yön ve dört normal tuş ve seçme/başlatma tuşları var. 250 mAh ile 9 saatlik pil ömrü sunuyor.

gametel Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
(c) Gametel

Uyumluluk

Gametel içlerinde Asphalt 5 HD, Sprinkle ve Pacman’in de olduğu elliden fazla oyunla uyumluluk sağlıyor. Tam listeyi geliştiricinin kendi web sitesinden de görebilirsiniz. Ayarlamaları yapmanız için Google Play Store’da kendi bedava uygulaması da mevcut. Android 2.1 ve üstü tüm sürümlerle uyumluluğu olmakla birlikte 72 mm genişliği Galaxy Note gibi bazı cihazların çalışmamasına neden oluyor.

gametel%2072mm Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
(c) Gametel

Windows ve iOS ile de uyumlu olması 45 Euro olan fiyatına değebilir.
Amazon satış sitesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Zeemote JS1

zeemote2 Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
(c) Gametel

Tasarım

Zeemote JS1 baş parmağınızla yönleri kontrol ettiğiniz ve üzerinde farklı görevler atayabileceğiniz dört farklı tuştan oluşan bluetooth bir joystick. Görünümü Wii’yi andırıyor. İki joystick gibi kullanabilirsiniz. Örneğin bir elinizle yön diğer elinizle hedef alma gibi… Menzili harika.

Uyumluluk

Zeemote Android 2.1 ve üstü düm sürümlerle uyumlu. Ayrıca yükleme ve ayarlar için bedava bir uygulaması var.
Cihazla uyumlu olan tüm oyun listesi Google Play Store‘da ve bazıları Steelseries’le aynı.

Fransa Amazon’da Zeemote sadece 18 Euro.

Sunflex Snakebyte iDroid:con

sunflex Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
(c) Snakebyte

Tasarım

Snakebyte Playstation’ın oyun koluna çok benzeyen bluetooth bir kol. İki joystick, yön tuşları, dört genel tuş, seçme/başlatma tuşları ve ekstra olarak turbo ve silme tuşlarıyla oldukça kapsamlı. Pili şarj edilebiliyor.

Uyumluluk

Güçlü noktası dört farklı moduyla her tarz oyun oynanabiliyor. Oyun kolu olmasının yanında, mouse, klavye veya mouse/klavye bir arada çalışabiliyor.
Bunun dışında çalışması için ayrı bir uygulamaya ihtiyaç duymuyorsunuz. Bluetooth’u yükleyin ve oynamaya başlayın.
Google Play Store’daki tüm oyunlar uyumlu değil. Sunflex’in sitesinden aralarında GTA III, Shadowgun ve Riptide’ın da olduğu uyumluluğu olan oyunların listesini bulabilirsiniz.

iDroid’in fiyatı 36.32 Euro.

Yarış Oyunları İçin Direksiyon: EQUIP

EQ2 Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
Şu an için prototip olarak ulaşılabilen EQUIP marka ilginç oyun direksiyonu

Tasarım

Ve son olarak ofisimize ulaşan ve AndroidPIT Fransa editörlerinden Quentin’in kısa bir teste aldığı (aşağıdaki videoda) direksiyon. Bu tablet direksiyonunun özelliği sağa sola hareket edebildiğiniz gibi ileri geri de hareket edebilmenize olanak sağlaması. Bu örneğin helikopter oyunları için çok iyi. Ama tabii yarış oyunları için çok da işinize yaramıyor.

Uyumluluk

EQ3 Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları
Direksiyonun hassasiyetini dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

7 ve 10 inç arası tabletlerle ve hızlandırıcı (geri-ileri) için Beach Buggy Blitz, Asphalt 7 (Aşağıdaki testimizde de izleyebilirsiniz) gibi oyunlarla uyumlu.

Tablet Racing Wheel’ı

Fiyatı 92 Euro.

Video için harici link

Ve Asphalt 7’yi Google Play’den indirin! (89 Cent)

Android cihazınız için bu tarz ek bir kol veya direksiyon almak ister misiniz yoksa dokunmatik ekran size yetiyor mu?

 

 

 

 

kaynak: androidpit.com.tr

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Android Cihazlar İçin En İyi Oyun Kolları”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose