Android için indirilen uygulama sayısı 10 milyarı aştı.

1.337 kez okundu

android-uygulama.jpg" rel="lightbox[2098]" title="android-uygulama">android uygulama Android için indirilen uygulama sayısı 10 milyarı aştı.  Google’ın Android Market’inden 10 milyardan fazla uygulama indirildi. Ulaşılan bu rakamın ardından Google da, gelecek 10 gün için bazı popüler uygulamaların her birinde fiyat indirimi yapacak.

Uygulama yükleme hızının artmaya başladığına işaret eden Google verilerine göre, Android’in ilk 1 milyarlık seviyeye ulaşması 22 ay sürdü, ancak 9 milyardan 10 milyara ulaşmak sadece 1 ay aldı.

BTnet.com.tr’nin BBC’den aktardığına göre Apple’ın öncü niteliğindeki App Store’undan ilk 1 milyar uygulamanın indirilmesi 9 ay almıştı. iPhone ve iPad’in üreticisi hala bu alanda lider ancak Android’in hızlı yükselişi Apple’ı koltuğundan ediyor. Uzmanlar, Android’in 2012’nin ilk yarısında uygulama yüklemesi açısından Apple’ın yerini alacağını söylüyor.

Bazı sektör uzmanlarına göreyse bu rakamlar çok önemli değil ve Google düşük kaliteli uygulamaları mağazadan uzak tutacak yeni bir strateji geliştirmeli.
EN POPÜLERİ ANDROID

Android, 2011’in başında Nokia Symbian’ı geçerek dünyanın en popüler işletim sistemi oldu. Popülarite artışında Kindle Fire gibi hesaplı ve kaliteli Android tabletlerin piyasaya sürülmesinin de payı var.

Android’in 10 milyar eşiğini aşması, bir kampanyayla kutlanacak. Google’dan yapılan açıklamada 10 gün bir dizi popüler ve ücretli uygulama, sadece 10 cent gibi düşük bir fiyatla Android kullanıcılarına sunulacak. Fiyatı indirilecek ilk uygulamalar arasında Asphalt 6 HD, Minecraft, Endomondo Sports Tracker Pro ve Swiftkey X bulunuyor.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Android için indirilen uygulama sayısı 10 milyarı aştı.”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose