Tag Archive for 'facebook'

Instagram, Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp çılgınlığı

Facebook, Youtube, Twitter, Whatsapp ve Instagram çılgınlığı. Haber kaynağı olarak kullanılan platformlar arasında, sırasıyla sosyal paylaşım siteleri, Facebook, Youtube, Twitter , Whatsapp ve Instagram yer aldı. Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü sosyal medyayı bir haber kaynağı olarak görüyor ve kullanıyor, bu konuda en popüler sosyal mecra ise Facebook. Twitter bunu takip ederken ilginçtir Youtube 3. sırada yer alıyor. Yavaş yavaş video haberlerin popülerliğinin artması sevindirici.

 facebook twitter youtube whatsapp instagram2.png Instagram, Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp çılgınlığı

Youtube özellikle geçtiğimiz 1 Nisan Continue reading ‘Instagram, Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp çılgınlığı’

 

Apple yapar da Samsung geri kalır mı sandınız

geri-kalmak

Apple yapar da Samsung geri kalır mı? Son yıllarda piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla dikkatleri üzerine çeken Samsung, şimdi de akıllı saat üretimine başladı. Daha önce ezeli rakibi Apple da akıllı saat üretimi kararı almıştı. Şirketin “Galaxy Gear”ismi ile Eylül ayında piyasaya süreceği akıllı saat üzerinden internet erişimi ve telefon görüşmeleri de yapılabilecek.  Dokunmatik LCD ekranla kullanımı kolay olan akıllı saatin, Continue reading ‘Apple yapar da Samsung geri kalır mı sandınız’

 

Facebook’a ince ayar

facebook

Bu ufak araçlar, çok daha eğlenceli bir Facebook deneyimi yaşamanızı sağlayacak… Aslında Facebook, sıradan kullanıcının gördüğünden çok daha fazlasını yapabilme yeteneğine sahip. Sosyal ağı tam kapasite kullanabilmek için dışarıdan ufak yardımlar almak yeterli. Bu noktada, birkaç yardımcı araç kullanmakta fayda var. Örneğin bir albümde bulunan tüm resimleri Continue reading ‘Facebook’a ince ayar’

 

Facebook ve Windows 8 anlaşamıyor!

windows8-yenilikler

Çoğu zaman aralarından su sızmayan Facebook ve Microsoft, Windows 8 konusunda anlaşamıyor!
Windows 8 yaptığı köklü değişiklerle şimdiye kadar en çok konuşulan Windows’lardan biri olmaya doğru ilerliyor. Henüz piyasaya sürülen Windows 8’in uygulama mağazası her geçen gün yeni mobil oyunlarla ve popüler uygulamalarla genişliyor. Ancak Windows Continue reading ‘Facebook ve Windows 8 anlaşamıyor!’

 

Türkiye’nin de adı geçiyor!

facebook

Facebook’un şaşırtan sahte hesap açıklaması

Sosyal dev Facebook’un açıkladığı sahte hesap sayısını duyunca şaşıracağınızdan eminiz!

Facebook’un yasal mercilere sağladığı bir bilgiye göre sosyal dev, yaklaşık 83 milyon sahte kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor.

facebook 300x186 Türkiyenin de adı geçiyor!Sosyal devin raporuna göre 955 milyon kullanıcının yüzde 8.7’si sahte profillerden oluşuyor. Bunların yüzde 4.8’inin “çift” hesap, yüzde 2.4’ünün ise geçersiz hesap (iş, parodi, vs.) olduğu iletiliyor. Hesapların yüzde 1.5’i ise Facebook tarafından “istenmeyen” olarak sınıflandırılıyor. Bu “istenmeyen” hesaplar, Facebook’un kurallarını çiğneyerek istenmeyen mesajlar vb. istekler ve içerikler gönderiyorlar.

Facebook, rapordaki açıklamasına şöyle devam ediyor: “ABD veya Avustralya gibi gelişmiş piyasalarda çift veya yanlış hesapların oranının daha düşük olduğuna, Endonezya ve Türkiye gibi gelişmekte olan piyasalarda ise daha çok olduğuna inanıyoruz.”

kaynak:Zeynel A. Öztürk

 

Facebook’tan kaçış yok!!!

face

face 300x186 Facebooktan kaçış yok!!!Zaman tüneli herkese gelmek üzere, Facebook’taki bu dev değişikliğe hala ayak uyduramayanlardansanız, bu tarihe dikkat edin!

Çıkalı bir yıl oldu ancak hakkındaki tartışmalar bitecek gibi durmuyor. Facebook Zaman Tüneli, kullanıcılar arasında adeta salgın gibi dolaşmaya devam ediyor. Bu süreçte bazı kullancılar sosyal ağ devinin “ricasını” ısrarla reddetmeye devam etse de bazı şanssızlar ise istemedikleri halde tünelin derinliklerine doğru çoktan yol aldılar bile.

Eğer hala azınlıktaki “şanslılardansanız” fazla sevinmeyin. Facebook, bu yılın “sonbahar aylarında” herkesi aynı tünele sokmayı planlıyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde profil sayfanızda “Zaman Tüneli’ne geçeceksiniz” ibaresi görürseniz şaşırmayın.

Ancak otomotikman yeni profil düzenine geçmeden önce Facebook size gizlilik ayarlarını belirlemek için bir nevi “ön uyarı” sunacak. Bu iyiliksever uyarı sayesinde geçmişinizi kimlere açıp açmayacağınıza en azından siz karar vereceksiniz.

İnsanların neden Zaman Tüneli’nden kaçmaya çalışmasına dair birçok sebep var. Bunların başında ise bu uygulamayla beraber kiminle ne zaman nerede ne işler karıştırdın, eski sevgiline ne gibi göndermelerde bulundun veya ilişki durumunu kaç kez değiştirdin tüm bunların apaçık ortaya sunulacak olması. Bazılarımız ise basitçe yenilikten pek de hoşlanmıyor.

Ancak sosyal ağ devinin bu konudaki tavrı net: “Geçmişinden kaçamazsın!”

 

kaynak: Berk Toparlak

 En Çok Okuduklarınızclose