Tag Archive for 'twitter'

Instagram, Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp çılgınlığı

Facebook, Youtube, Twitter, Whatsapp ve Instagram çılgınlığı. Haber kaynağı olarak kullanılan platformlar arasında, sırasıyla sosyal paylaşım siteleri, Facebook, Youtube, Twitter , Whatsapp ve Instagram yer aldı. Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü sosyal medyayı bir haber kaynağı olarak görüyor ve kullanıyor, bu konuda en popüler sosyal mecra ise Facebook. Twitter bunu takip ederken ilginçtir Youtube 3. sırada yer alıyor. Yavaş yavaş video haberlerin popülerliğinin artması sevindirici.

 facebook twitter youtube whatsapp instagram2.png Instagram, Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp çılgınlığı

Youtube özellikle geçtiğimiz 1 Nisan Continue reading ‘Instagram, Facebook, Twitter, Youtube ve Whatsapp çılgınlığı’

 

Apple yapar da Samsung geri kalır mı sandınız

geri-kalmak

Apple yapar da Samsung geri kalır mı? Son yıllarda piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla dikkatleri üzerine çeken Samsung, şimdi de akıllı saat üretimine başladı. Daha önce ezeli rakibi Apple da akıllı saat üretimi kararı almıştı. Şirketin “Galaxy Gear”ismi ile Eylül ayında piyasaya süreceği akıllı saat üzerinden internet erişimi ve telefon görüşmeleri de yapılabilecek.  Dokunmatik LCD ekranla kullanımı kolay olan akıllı saatin, Continue reading ‘Apple yapar da Samsung geri kalır mı sandınız’

 

Twitter’da Türkiye ikinci sırada

twitter

Twitter‘dan içerik silme talebinde Türkiye ikinci. Türk devlet kurumları, Twitter’dan altı ayda yedi mesajın silinmesini talep etti ancak Twitter taleplerin hepsini reddetti. Twitter 1 Ocak – 30 Haziran 2013 dönemini kapsayan Şeffaflık Raporu’nu yayımladı. Rapora göre Türkiye, Twitter’dan yılın Continue reading ‘Twitter’da Türkiye ikinci sırada’

 

Mükemmel Yanmenü Hazırlama Rehberi

mukemmel-blog

İyi hazırlanmış bir yanmenü, blog okurlarınız için faydalı olan herşeye sahiptir. Sizin yanmenünüz buna sahip mi? Yanmenü, bloglar için en önemli bölümlerden biri. Bunun nedeni, ziyaretçiye ulaştırmak istediğimiz bağlantıların, duyuruların, en önemli yazılarıların veya en yeni yazıların bu bölümde yer alması. Yanmenü, blogumuzda ziyaretçinin görmesini, bilmesini Continue reading ‘Mükemmel Yanmenü Hazırlama Rehberi’

 

Son Tweet’lerinizi WordPress blogunuzda gösterin

wp-blog

Twitter kullanımı artık çok yaygınlaştı. Özellikle Twitter kullanıcılarının dikkate değer bir kısmının blog yazarı olduğunu düşünürsek, bu eklenti pek çok kişinin işine yarayacaktır. Eklentinin görevi, WordPress kenar çubuğunuzda (sidebar) veya yazdığınız yazıların istediğiniz bir bölümünde Twitter akışını göstermenizi sağlıyor. Bu sayede ister kendi tweet’lerinizi WordPress Continue reading ‘Son Tweet’lerinizi WordPress blogunuzda gösterin’

 

Tweet Yüzünden İdam Edilecek – teknoloji kurbanı

Tweet atarken dikat; İnternet ve sosyal medya denilince birçoğumuzun aklına, fikirlerin görüşlerin özgürce paylaşılması gelebilir. Ancak dünyanın her ülkesinde durum böyle değil.

Suudi Arabistan’da bir yerel gazete çalışanı olan 23 yaşındaki Hamza Kaşgari, Mevlid Kandili kutlanırken gönderdiği bir tweet yüzünden hayatından olmak üzere.

Twitter’a“Senin hakkında sevdiğim şeyler de var nefret ettiğim şeyler de… Ayrıca senin hakkında anlayamadığım çok şey de var. O yüzden senin için bu gece dua etmeyeceğim.” tweet’ini gönderince Suudi Twitter kullanıcılarının tepkisiyle karşılaştı.

Gönderdiği tweet’i silip pişman olduğunu belirtse de ülke çapında nefret toplayan ve Suudi yetkililere hakkıda binlerce şikayet gönderilen Kaşgari hakkında yetkililer kendisinin kafir olduğunu ve ölüm cezasına çarptırılması gerektiğine karar verdi. Hükümet de bu karar üzerine harekete geçti.

Enformasyon Bakanı tarafından çalıştığı gazeteden işten çıkarılması sağlanan Kaşgari’nin diğer gazetelerde çalışması yasaklanırken Suudi Kralı Abdullah tarafından da  Kaşgari için yakalama kararı çıkarıldı.

Olayların bu noktaya gelebileceğini tahmin eden Kaşgari Malezya’ya kaçmaya çalıştıysa da Suudi Kralın yakalama emri üzerine Malezyalı yetkililer tarafından havaalanında yakalanan Kaşgari ülkesine teslim edecek. Teslim edildikten sonra da Kaşgari’nin kafir olduğu için başı kılıçla kesilerek idam cezasına çarptırılacağı açıklandı.


 En Çok Okuduklarınızclose