facebook fotoğraf açığı

1.506 kez okundu

facebook-fotograf.jpg" rel="lightbox[2037]" title="facebook-fotograf">facebook fotograf facebook fotoğraf açığı  Milyonlarca insan tarafından kullanılan Facebook’da her geçen gün yeni bir açığın keşfedilmesi güvenliğinin sarsılmasına neden oluyor. Bu sefer de fotoğraflarla ilgili bir hata ortaya çıktı.
Sosyal paylaşım sitelerinin lideri Facebook, son zamanlarda bünyesindeki birçok açık ile uğraşıyor. Her geçen gün yeni bir açık bulunan Facebook’ta bu sefer kullanıcı gizliliği tehdit ediliyor.

Dün şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, “Şikayet et” butonu kapsamında bir hata olduğu açıklandı. “Şikayet et” botunu ile şikayet edilen içerikler, yetkisiz kişilerin görünümüne açılıyor.
Hata, bir üyenin profil resminizi çıplaklık ve şiddet içerdiği gerekçesiyle şikayet etmesi sonrası görülüyor. Facebook sistemi otomatik olarak, profilinizdeki diğer profil resimlerinizi açarak, onlarda sorun olup olmadığını şikayet eden diğer kullanıcılara soruyor.

Hatanın giderilmesi için şirket tarafından yapılan açıklamada, bahsi geçen hizmetin bir süreliğine kaldırıldığı belirtildi. Hatanın ne zamandır var olduğu açıklanmazken, sorun giderildiğinde duyurulacağı belirtildi.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “facebook fotoğraf açığı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose