facebook takvimime uygulaması tuzağı

1.053 kez okundu

facebook-takvimime.jpg" rel="lightbox[2408]" title="facebook-takvimime">facebook takvimime facebook takvimime uygulaması tuzağıFacebook’ta son günlerde hızla yayılan sahte bir uygulama, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor.
Facebook’ta güvenilir olmayan uygulamaların sayısı hızla artıyor. Son günlerde kullanıcıların birbirine gönderdiği “Takvimime” uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor ve daha şimdiden Türkiye’den 2.8 milyon kullanıcı bu uygulamayı hesabına indirdi.

Facebook’un desteklemediği Takvimime isimli bu uygulama, prensipte kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerini girmenizi istiyor ve bu şekilde size bir takvim oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ancak tüm bunları yapabilmek için önce uygulamaya “izin” vermeniz gerekiyor. Gerekli izni sizden alan uygulama ise tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını eline alıyor.

Bu uygulamaya üye olduğunuzda arkadaş listenizdekiler de otomatik olarak sizden bu uygulamayla bağlantılı davet alıyor ve bu konuda dikkatli davranmayan kullanıcılar uygulamaya yetki vererek bu sahte uygulamanın yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “facebook takvimime uygulaması tuzağı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose