Google Chrome’un en yeni sürümü olan 16 indirilmek için hazır bekliyor

1.377 kez okundu

chrome1 Google Chromeun en yeni sürümü olan 16 indirilmek için hazır bekliyorTarayıcı pazarının sonradan parlayan yıldızı Chrome, kısa bir süre önce Mozilla’nın ateş tilkisi Firefox’u geride bırakarak bu alanda ikinciliğe yükselmişti.

Internet Explorer’dan sonra dünya çapında en çok kullanılan tarayıcı ünvanını elde eden Chrome’un artıları, eklenti desteği ve cimri kaynak kullanımı.

c113239041031772577023 Google Chromeun en yeni sürümü olan 16 indirilmek için hazır bekliyor

Kısa zaman dilimlerinde hızla güncellenen yazılım bu sefer 16. kararlı sürümüyle karşımızda. Ancak önceki versiyonlara nazaran daha titiz bir çalışma yürüten mühendisler bu sefer oldukça güzel bir fonksiyonu da dahil etmişler.

“Çoklu oturum” olarak adı geçen yeniliğe, sağ üst köşedeki “Ayarlar” sekmesindeki “Şurada oturum aç” başlığı ile ulaşılabiliyor. Google kullanıcı adınız ve şifrenizle aktifleştirebileceğiniz servis, yer imlerinizi yedekliyor.

ccccc13239049312027187345 Google Chromeun en yeni sürümü olan 16 indirilmek için hazır bekliyor

Bu sayede dışarıda başka bir bilgisayardayken oturum açmanız halinde tüm kayıtlı web siteleriniz ve ayarlarınız o cihaza yükleniyor.

Eğer tek bilgisayarda iki farklı oturum açmak isterseniz, “Seçenekler – Kişisel Öğeler – Kullanıcılar – Yeni Kullanıcı Ekle” yolunu izlemeniz gerekiyor. Hesaplar arası geçiş ise, sol üst köşede belirecek simge ile gerçekleştiriliyor.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Google Chrome’un en yeni sürümü olan 16 indirilmek için hazır bekliyor”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose