Google çılgın projeye sart verdi.

2.897 kez okundu

Google’ın uzaydan internet sunmak için çalışmalara başladığı iddia edildi. Daha önce sıcak hava balonları ile internet servisi kurmayı planlayan Google, bir dönem Facebook’un da ilgilendiği Titan Aerospace isimli firmayı nisan ayında satın almıştı. Google’ın şimdi de ‘çılgın’ bir projeye hazırlandığı iddia ediliyor. Wall Street Journal’ın haberine göre Google, 1 ila 3 milyar dolar yatırımla 180 adet alçak irtifa uydusu aracılığıyla uzaydan internet hizmeti sunacak.
Haberdeki iddiaya göre bizzat firmanın CEO’su Larry Page’e bağlı olan 20 kişilik özel bir ekip yeni proje üzerinde çalışıyor. 180 uydunun hazırlanması ve uzaya gönderilmesinin ise 5 yıl süreceği tahmin ediliyor. Projenin firmanın daha önce çalıştığı sıcak hava balonları ya da satın aldığı Titan Aerospace’in 5 yıl havada kalabilen güneş enerjili uçaklarıyla entegre edilebileceği de düşünülüyor.

sol14 Google çılgın projeye sart verdi.

AMAÇ KULLANICI SAYISINI ARTIRMAK
Google konu ile ilgili olarak yorum yapmasa da uzaydan internet ağının özellikle Afrika gibi internet bağlantısının olmadığı ya da her yere erişemediği yerlerde kullanılabileceği düşünülüyor. Google bu sayede kullanıcı sayısını daha da artırmanın planlarını yapıyor. Ancak kurulacak altyapının hangi amaçlarla ve hangi lokasyonlarda aktif olacağı bilinmiyor.

 

kaynak:http://sozcu.com.tr/2014/teknoloji/google-cilgin-projeye-hazirlaniyor-523562/

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Google çılgın projeye sart verdi.”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose