inci sözlük engellendi mi?

1.319 kez okundu

insisozluk inci sözlük engellendi mi?

Sözlük platformları arasında gerek üyeleri gerek yaptıkları etkinliklerle aykırı bir isim olan İnci Sözlük, akşam saatlerinde mahkeme kararıyla erişime engellendi. Ayrıntılar haberimizde.

Adını, kimi televizyon ve radyo programlarına yaptıkları -kendi deyimleriyle- “ziyaret”lerle duymaya başladığımız İnci Sözlük, sanal dünyada hızla yayıldı.

Bazı toplumsal olaylara gösterdikleri hassasiyet ile birçok kişinin gönlünü kazanmayı başaran site, son olarak “Boz Baykuşlar” adıyla bir taraftar grubu kurmuştu.

inciwetrust inci sözlük engellendi mi?

İnci Sözlük cephesinde durum bu yönde devam ederken, gün içerisinde sözlük kurucusu Serkan İnci tarafından oldukça ilginç bir mesaj yayınlandı. Buna göre site bugün mahkeme kararıyla erişime kapatıldı.

Kendilerine herhangi bir açıklama yapılmadığını dile getiren sözlük üyeleri karara ilişkin detayları da henüz bilmiyor.

inci sozluk inci sözlük engellendi mi?

Bu gelişme sonrası seslerini duyurmak isteyen üyeler konuyla ilgili tweet’ler atmaya başladı. Olayı Twitter popüler konularına taşıyan kullanıcılar, şu sıralar #incisozlukedokunma etiketiyle yüzlerce tweet yazıyorlar.

Ayrıca Zeki Enes Akkan ve Erol Köse gibi ünlü isimler de aynı etiketle İnci Sözlük’ün kapatılmasını protesto ettiler. Site mensupları ise bunun karşılıksız kalmayacağını söyleyerek yeni bir eylem hazırlığında olduklarının sinyalini verdiler.

Buna ek olarak sözlükte yazılanlara baktığımızda durumun bizzat site yönetimince yapılmış bir “ziyaret” olabileceği de konuşulanlar arasında. Bakalım bu da bir İnci Sözlük oyunu mu.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “inci sözlük engellendi mi?”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose