ios için xbox uygulaması yayınlandı

1.154 kez okundu

xbox iosuygulamasi ios için xbox uygulaması yayınlandıMicrosoft, iOS kullanıcıları tarafından epeydir beklenen resmi uygulamasını yayınladı. Uygulama ile birlikte Avatarları telefon üzerinden yönetmek mümkün.

Microsoft, Xbox 360 için uzun zamandır hazırladığı içerikleri tek tek yayınlamaya başladı. Dün sabah karşı yayınlanan büyük güncellemeden sonra iOS için hazırlanan uygulama da App Store’dan yayınlandı.

Daha önceden Xbox 360 kullanıcıları, başkalarının yaptığı resmi olmayan uygulamaları kullanıyordu. Bu uygulamalar da genelde sadece bilgi edinme ya da arkadaşlara mesaj atmaya yarıyordu. Microsoft’un geliştirdiği Xbox uygulaması ise kullanıcı ayarlarının hemen hemen hepsinin telefondan yapılabilmesini sağlıyor.

xboxphone ios için xbox uygulaması yayınlandı

Avatarı değiştirmek mümkün

Windows Phone 7 görünümüne sahip uygulamadan Avatarınızı (Xbox karakteri) değiştirebilir veya gardıroptaki kıyafetlerinizden yeni stiller oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarınızı görebilir, oyunlarınızı ve Achievement skorlarınızı karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz.

Xbox için özel olarak hazırlanan videoları yine uygulama üzerinden izlemek de mümkün. Uygulama aynı zamanda yeni güncelleme ile birlikte başlayan Beacon özelliğini de destekliyor. Bu sayede son yaptığınız aktiviteleri görebilir, arkadaşlarınızı ekleyerek ortak oyun oynayabilirsiniz.

xboxphone2 ios için xbox uygulaması yayınlandı

Uygulama son baktığımızda sadece App Store Amerika’da gözüküyordu. Kısa süre içerisinde Türkiye Store’da da yer alması bekleniyor. Uygulama ücretsiz olduğu için Amerika hesabı olanlar uygulamayı indirebilir. Bu arada uygulamanın Windows Phone 7 versiyonu da yayınlandı.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “ios için xbox uygulaması yayınlandı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose