Kaspersky Son Yılın En Zararlı Yazılımlarını Açıkladı!

1.293 kez okundu
Kaspersky

Kaspersky Lab, son 15 yılın en iyi hizmet veren güvenlik şirketlerinden birisidir. Güvenlik alanın da birçok çalışma yapan firma, kendi adını taşıyan anti-virüsüyle de Dünya genelinde birçok kişiyi tehlikeli yazılımlardan koruyor.

Kaspersky Lab, çalışma alanı olan siber saldırılar ve zararlı yazılımları tespit ederek bu yazılımlar için birçok yeni önlem geliştirmiştir. Kendi çalışmaları sonucunda Dünya’nın birçok ülkesinden yayılan tehditleri önlemektedir.

Kaspersky 300x186 Kaspersky Son Yılın En Zararlı Yazılımlarını Açıkladı!Kaspersky Lab, son yıllarda en çok zarar veren ve hızlı yayılan zararlı yazılımların bir raporunu hazırlayarak tüm dünyaya sunmuştur. İşte bu yazılımların sıralaması;

  • Son yıllarda ortaya çıkan Duqu, son zamanların en karmaşık trojeni. Kendi hedefleri doğrultusunda yıkıcı ve bilgi toplayıcı bir etkiye sahip.
  • Siber saldırıların öncüsü olan Stuxnet, 2010 yılında piyasaya sunulmuştur. Siber saldırı yaparak bilgi toplamaya ve veritabanı sayesinde gözetlemeye yarayan bir sistemdir.
  • Mobil aygıtlar için SMS ve mail tehdidi içeren FakePlaye, Android tabanlı cihazlarda bulunur ve cihaza zarar veren bir trojendir.
  • Conficker 2008 yılında tüm Dünya’da bir salgın olarak gelişen ve yüzlerce ülkede şirket ve bireysel kullanıcıları zarara uğratan bir yazılımdır. Oldukça zararlı ve bulaşıcıdır.
  • Cabir Kaspersky’nin uzun uğraşları sonucu ortaya çıkardığı, Dünya genelinde geniş zararlar veren yıkıcı etkiye sahip zararlı yazılımlardandır.
  • Spam E-posta’nın ilk ortaya çıktığı dönemlerde hızlı yayılan ve Dünya üzerinde en büyük zarara uğratan Trojen; Melissa.

 

İşte bu yukarıda gördüğünüz zararlı yazılımlar Dünya’nın başına dert olan ve siber saldırının ilk evresi olan yazılımlardır.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Kaspersky Son Yılın En Zararlı Yazılımlarını Açıkladı!”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose