Archive for the 'Blackberry' Category

BLACKBERY BOLD 9900

bb-bold-9900

Blackberry adlı firmanın en üyesi karşımızda. Modelimizin kod adı Bold 9900. Bu model hem büyük ve yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana, aynı zamanda oldukça kaliteli ve rahat bir klavyeye sahip.

Blackberry Bold 9900 model cihaz Blackberry’de bir öncü özelliğe sahip. Şu ana kadar Blackbery’in ürettiği en kibar yani ince cihaz. Yüksek hızlı işlemciye, yüksek bellek miktarına sahip olan cihaz oldukça akıcı çalışıyor. Ayrıca diğer Blackberry cihazlarda görmeye pek rastlamadığımız HD video çekme özelliği bu cihazda mevcut. Tabi çektiği videoları ve internetten izleyeceğiniz videoları da gayet akıcı bir şekilde oynatabiliyor cihaz.

bb bold 9900 300x210 BLACKBERY BOLD 9900Diğer tüm Blackberry modellerinde gördüğümüz optik iztopu ve dokunmatik ekran birbirine mükemmel uyum sağlıyor. Pil ömrü de kendi sınıfındaki cihazlarla aynı. Pil tasarımı öldürmemek için küçük yapılmış. Ancak yoğun kullanımda çok rahat günü çıkarıyor. Ayrıca yeni yayılmakta olan bir teknoloji olan NFC sistemine de sahip bu cihaz. Bu cihaz iş hayatı ile günlük yaşamı birleştirmek için yapılmış adeta. Bir yandan işlerinizi hallederken, diğer yandan yüksek çözünürlüklü ekranla film izleyebilir, oyun oynayabilirsiniz.

 

Avea BlackBerry Curve 9380

Türkiyenin en çok kullanılan operatörlerinden olan Avea yeni bir kampanyaya imza attı. Ayda 55 TL’ye 24 ay sınırsız Blackberry internet servisi ve 4 GB internet paketiyle  Blackberry Curve 9380 sahibi olabilirsiniz.

Avea’nın Blackberry tam dokunmatik curve 9380 akıll telefonu kampanyası 22 Şubat 2012  başladı. Blackberry Curve 9380’i Avea iletişim merkezleri yada şatış noktalarında bulabilirsiniz.

curve93801330001453 Avea BlackBerry Curve 9380

BlackBerry Curve ailesi, akıllı telefonları ile kullanıcılarına sağladığı güçlü sosyal deneyim, kullanım kolaylığı ve ufak boyut gibi özelliklerinin yanısıra yeni akıllı telefonu BlackBerry Curve 9380 ile aynı zamanda daha geniş ve tam dokunmatik ekran deneyimi yaşatıyor.

3.2 inç boyutunda hassas, parlak ve yüksek çözünürlüklü ekranı olan BlackBerry Curve 9380, entegre bir mobil sosyal deneyim sunmak amacıyla kullanıcılarıyla BBM™ (BlackBerry® Messenger), Facebook®, Twitter™ gibi sosyal ağ uygulamaları önyüklü olarak buluşuyor.

Yeni akıllı telefonun flaş ve video kayıt özelliğine sahip 5MP kamerası ise kullanıcıların en sevdikleri anları yakalayıp aileleri ve arkadaşları ile anında paylaşabilmelerine olanak sağlıyor.

 

 

 

Blackberry CEO’su Mike Lazaridis;Türkiye doğru yolda

Mike Lazaridis Blackberry CEOsu Mike Lazaridis;Türkiye doğru yolda   Blackberry telefonları üreten firmanın kurucusu Lazaridis, Türkiye İnovasyon Konferansı’nda önemli mesajlar verdi.
Blackberry akıllı telefonların üreticisi Research In Motion Kurucusu ve Co-CEO’su Mike Lazaridis, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Konferansı’na katıldı ve “En Değerli Varlığım” başlıklı bir konuşma yaptı.

Konuşmasına Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Turkcell Genel Müdür’ü Süreyya Ciliv’e böylesine önemli bir organizasyonu gerçekleştirmelerinden Continue reading ‘Blackberry CEO’su Mike Lazaridis;Türkiye doğru yolda’

 

Blackberry hisselerinde büyük düşüş

 Blackberry hisselerinde büyük düşüş Apple, iPhone ile cep pazarında fırtına gibi eserkenBlackBerry (RIM) zor günler yaşıyor.
DÜŞÜŞ DEVAM EDERSE…

12 yıl önce BlackBerry telefonlarını piyasaya sürerek telefon pazarında fırtına gibi esen Kanadalı üretici Research In Motion (RIM) mobil sektöründe esen rüzgara karşı duramıyor.

Bu hafta RIM hisseleri 7 yılın en düşük seviyesine gerileyerek 16 dolardan işlem gördü. İki sene öncesinde çift haneli piyasa değerine sahip olan şirketin bugünkü Continue reading ‘Blackberry hisselerinde büyük düşüş’

 

BlackBerry; Porsche Design P’9981

bbporsche9981 BlackBerry; Porsche Design P9981 BlackBerry telefonlarının arkasındaki isim olan Research In Motion, tasarımı Porsche Design tarafından yapılan ve ilk detayları kısa bir süre önce ortaya çıkan yeni telefonu Porsche Design P’9981 BlackBerry’i bugün yaptığı açıklamayla resmi olarak duyurdu.

Dikkat çekici tasarım çizgileriyle şık bir görünüm sergileyen ve alışılagelmiş BlackBerry portresinden farklı bir yapı sunan telefon, aynı zamanda firmanın akıllı telefon segmentindeki iddialı modellerinden biri olacak. Paslanmaz çelik çerçeveye, el yapımı deri arka kapağa, oymalı QWERTY klavyeye ve dokunmatik ekrana sahip olan Porsche Design P’9981 BlackBerry, 1.2GHz hızında çalışan işlemciden güç alıyor. 2.8-inç büyüklüğünde ve 640 x 480 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan telefon, 768MB RAM ile geliyor.

Özel bir Porsche Design Kullanıcı Arayüzü ve isteğe bağlı olarak sunulan Wikitude World Tarayıcı destekli artırılmış gerçeklik uygulaması deneyimi ile birlikte sunulan telefon, BlackBerry OS 7 işletim sistemini kullanıyor.  8 GB dahili hafızaya sahip olan akıllı telefonun hafızası, harici Mikro SD kart ile 40GB’a kadar artırılabilirken aynı zamanda Yakın Alan İleitşimi teknolojisi yani NFC desteği de telefonun diğer detayları arasında yer alıyor.
Continue reading ‘BlackBerry; Porsche Design P’9981′

 

Blackberry Sim kilidi kırma yöntemi

simkilidi kirma Blackberry Sim kilidi kırma yöntemi  Sim kilidinin çözülme prosedürü

• Cihazda SIM kart takılı ise çıkartılır.
• Masaüstünde Seçenekler > SIM Kart
veya Seçenekler > Gelişmiş seçenekler > SIM Kart seçimi yapılır.
• Bu ekranda klavye kullanılarak “mepd” yazılır. (Yazdığınız ekranda görünmez. Yinede yazmaya devam edin.)
• Ekranda 5 ana kilit kategorisi görülür
• ”mep2” yazılır (2 ye basmak için telefondaki “shift” veya “alT” tusunu kullanın)
• Kilit çözme kodu sorulur
• Temin edilen kod girilir.

Continue reading ‘Blackberry Sim kilidi kırma yöntemi’

 En Çok Okuduklarınızclose