Archive for the 'Anakart' Category

MSI X79A-GD65(8D) anakart incelemesi

MSi X79AGD658D anakart MSI X79A GD65(8D) anakart incelemesi

MSI’ın LGA 2011 Sandy Bridge – E işlemciler için üretilmiş X79 yongasetine sahip anakartı  X79A-GD65(8D) ‘ı inceliyoruz.

Continue reading ‘MSI X79A-GD65(8D) anakart incelemesi’

 

Asus Rampage IV anakartı

Asus Rampage iV Asus Rampage IV anakartı

Asus yüksek performans tutkunları ve oyuncular için hazırladığı Republic of Gamers serisi anakartlarına, Intel’in X79 çipsetini kullanan yeni bir anakart daha ekliyor; Rampage IV Gene. Serinin diğer üyelerinden farklı olarak LanParty oyun turnuvalarına kendi sistemleriyle katılmayı seven kullanıcıların hedeflendiği yeni anakart, hem tasarım hem de teknik özellikleriyle Republic of Gamers serisinin temel karakteristiklerini Micro-ATX form faktöründe sunuyor.
Continue reading ‘Asus Rampage IV anakartı’

 

MSI’ın Big Bang XPower II model anakartı

msi bigbangxpoweri MSIın Big Bang XPower II model anakartı

Anakart üreticileri arasındaki rekabet, Intel’in yeni nesil LGA2011 platformu ile daha da artacak gibi görünüyor. Asus ve Gigabyte’tan sonra MSI da merakla beklenen yeni amiral gemisini gösterdi ve şirketin en güçlü anakart modeli olarak gösterilen Bing Bang XPower II gün ışığına çıktı.

Continue reading ‘MSI’ın Big Bang XPower II model anakartı’

 

Asus Rampage 4 Extreme

Asus Rampage 4 Asus Rampage 4 Extreme

Intel’in önümüzdeki ay içerisinde lanse etmeye hazırlandığı LGA2011 platformu kapsamında anakart üreticileri de X79 çipsetli yeni nesil anakartlarını sunacaklar. Intel’in Sandy Bridge-E kod adlı Core i7-3000 serisi işlemcileri için hazırlanan X79 çipsetli anakartların en iddialılarından biri olan, Asus’un yeni amiral gemisi Rampage IV Extreme’e yakından bakıyor, detayları ve yeni özellikleriyle ilgili bilgileri Asus Türkiye teknik sorumlusu Recep Kulan’dan alıyoruz.

Continue reading ‘Asus Rampage 4 Extreme’

 

Anakart seçiminde dikkat edilecek noktalar

anakart Anakart seçiminde dikkat edilecek noktalar  Anakart, sisteminizin temelini oluşturan parça ve sık sık değiştirme imkanınız olmuyor. Anakartı değiştirdiğinizde beraberinde RAM, işlemci ve hatta bazen sabit diskleri bile değiştirmek zorunda kalabiliyorsunuz. Yine bütün bileşenler anakart üzerinden iletişim kurduğu için kaliteli bir anakart performanslı bir sistemin olmazsa olmazları arasında.

Bu bağlamda anakart satın alırken bütçeden kısmak, ileride size çok daha pahalıya mal olabilir. Örneğin kalitesiz anakartlar, bugün 90 Watt güç tüketen bir işlemciyi besleyebilirken yarın aynı seriye yeni katılacak olan daha hızlı ve 140 Watt tüketen bir işlemciyi desteklemeyebilir. Bunun nedeni maliyeti düşürmek karttan çıkarılmış fazlardır.
Continue reading ‘Anakart seçiminde dikkat edilecek noktalar’

 En Çok Okuduklarınızclose