Archive for the 'Taşınabilir Bilgisayarlar' Category

NetBook Ve NoteBook

notebook-notebook

Bir mağazaya gittiğimizde bilgisayarla uzak olan bir insansanız eğer boy boy renk renk bilgisayarlar göreceksiniz. Genel adıyla diz üstü bilgisayarlara baktığımızda netbook ve notebook olarak ayrıldığını fark edeceğiz.

İş için alıyorsanız eğer kolay taşıma pil ömrü ve boyutlara dikkat edeceksiniz. Bu iş bilgisayarı olduğu için oyun oynamayacak ve HD film izlemeyecekseniz eğer netbooklar sizin için ideal olabilir. Kolay taşınmaları boyutları gereği hafif olmaları netbookları seçmeniz için en iyi nedenlerden biri.

notebook notebook 300x162 NetBook Ve NoteBookDiğer nedenlere gelecek olursak tabi ki de pil ömrü sırada geliyor normal bir dizüstü bilgisayar ortalama 3 saat size hizmet edebilirken netbooklar 4 ile 8 saat arası size hizmet verebilir. Ev için bu tür bilgisayarlar kötü bir seçim olabilir çünkü dezavantajlarına geldiğimizde en başta optik sürücüleri yok yani CD ve DVD takmak için girişleri yok. Bu bilgisayarlara yalnızca USB üzerinden datalarınızı aktarabilirsiniz. Grafik uygulamalarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sadece küçük çaplı oyunlar oynamaya müsait. Office programlarını kapsamlı bir şekilde de çalıştıramıyorsunuz maalesef.

Bu dezavantajlarına karşın boyutları sebebiyle istediğin yere götürebilir. İnternete bağlanıp facebook, twitter gibi sosyal ağlar üzerinden müzik fotoğraf video gibi çeşitli belgelerinizi kolayca paylaşabilirsiniz.

 

Acer V3 dizüstü bilgisayar

acer-v3

Bir bilgisayar için bulunması gereken tüm çeşitli özelliklere sahip olan Acer V3 dizüstü bilgisayar tüm teknoloji severlerin büyük ilgisini çekmektedir. Özellikle performansı ile sizi büyüleyecek olan Acer V3 mükemmel görüntü çözünürlüğüyle sizi kendisine hayran bırakacaktır. Sahip olduğu HD görüntü özellikleriyle HD tutkunlarının bir numara seçeneği olması beklenen Acer V3 dizüstü bilgisayar şimdiden, teknoloji severler tarafından oldukça fazla ilgi görmeye başladı bile.

Sahip olduğu 4 çekirdekli işlemcisi sayesinde inanılmaz performans sunan Acer v3, bunun yanı sıra pil ve şarj ömrünün oldukça fazla dayanmasıyla da büyük bir ilgi toplamaktadır. Sağladığı performans ve şarjının dayanma süresini kıyaslarsak; hiç şüphesizdir ki diğer laptoplardan çok daha üstün bir durumda kalmaktadır.

acer v3 300x265 Acer V3 dizüstü bilgisayarÖzellikle film tutkunları için birçok özellik barından Acer v3, hiç kuşkusuz teknoloji bağımlılarının, mutlaka denemek ve keşfet isteyeceği en üstün özelliklere sahiptir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra oldukça şık tasarımı da gözleri kendisine çeviriyor. Her türlü ortama uyum sağlayan en teknolojik özellikleri barındıran Acer V3’ü mutlaka denemelisiniz!

 

 

 

 

The Daily’e göre Kinect entegreli Netbook’lar yolda!

kinect The Dailye göre Kinect entegreli Netbooklar yolda!Microsoft Kinect’in PC versiyonunun duyurulması üzerinden çok geçmeden yeni gelişmeler ortaya çıkmış durumda. The Daily’nin iddiaları doğru ise Kinect sensörleri entegre edilmiş Windows 8 işletim sistemi Netbooklar yolda!
The Daily ekibinin bir kaç gün inceleme fırsatı bulduklarını iddia ettikleri Windows 8 işletim sistemli ASUS Netbook üzerinde; web kamerasının bulunması gereken bölümde daha farklı görünen sensörler ve ekran altında da ledler bulunduğu söyleniyor.
Ekip bununla da kalmayıp Microsoft’un bu projeyi onaylayarak The Daily ekibinin elindeki Netbook’un ilk mühendislik örneklerinden biri olduğunu doğruladığını söylüyor.
Anlaşılan Microsoft, kısa sürede büyük satış rakamlarına ulaşan Kinect’ten sadece oyun bilgisayarları üzerinde değil kullanımı mümkün olan her alanda görmek istiyor. Eğer tüm bu iddialar doğru ise yeni nesil netbook’ları beklemek için şimdiden iyi bir nedenimiz olduğu söylenebilir.

Kaynak : http://www.thedaily.com/page/2012/01/27/012712-tech-kinect-laptop/

 

Samsung Chronos 7’nin tüm detayları

Samsung Chronos 7 Samsung Chronos 7nin tüm detayları

Samsung ve Apple arasındaki rekabete akıllı telefon ve tabletlerden sonra dizüstü bilgisayarlar da dahil oluyor. MacBook Pro ailesi ile profesyonellere yönelik dizüstü bilgisayarlar sunan Apple’a karşı Samsung’un yeni amiral gemisi 7 Serisi Chronos olacak. Alüminyum tabanlı yekpare gövdesi, gelişmiş donanım özellikleri ve daha düşük maliyeti ile dikkat çeken 7 Serisi Chronos dizüstü bilgisayar modelinin tüm detayları bu videomuzda.

Continue reading ‘Samsung Chronos 7’nin tüm detayları’

 

Google tablet çıkartıyor

google tablet Google tablet çıkartıyor  CEO Eric Schmidt Google’ın 6 ay içinde bir tablet çıkarabileceğini ağzından kaçırdı.
Akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için ürettiği Android işletim sistemiyle Apple’ın pazar liderliğine darbe vuran Google, geçen yıl çıkardığı Nexus akıllı telefondan sonra bu kez Nexus tabletle karşımıza çıkacak.

İtalyan Corriere Della Sera gazetesine demeç veren Google CEO’su Eric Schmidt, Huffingtonm Post’ta yer alan habere göre, izkeyen 6 ay içinde ‘çok yüksek kalitede bir tablet bilgisayarı piyasaya sürmeyi planladıklarını’ söyledi.

Continue reading ‘Google tablet çıkartıyor’

 

Asus Transformer Prime;en güçlü android tablet

Asus Transformer Prime Asus Transformer Prime;en güçlü android tablet

Asus’un dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemcisine güç verdiği yeni nesil tablet bilgisayarı Transformer Prime’a, Türkiye’de ilk defa yakından bakıyoruz. 4+1 çekirdekli işlemcisi, yüksek parlaklık moduna sahip IPS panelli ekranı, aynı zamanda pil takviyesi yapan özel klavyesi, ultrabook’ları andıran yüksek kaliteli alüminyum gövdesi ile Asus Tranformer Prime yeni nesil tablet rekabetini başlatan cihaz olurken, biz de ona yakından bakıyoruz.

Continue reading ‘Asus Transformer Prime;en güçlü android tablet’

 En Çok Okuduklarınızclose