Archive for the 'Teknoloji Eğitim' Category

LG’den esrarengiz 1 Mayıs daveti

LG

Samsung’un ardından Güney Kore’nin promosyona büyük yatırımlar yapmaya başlayan bir diğer elektronik devi LG, 1 Mayıs’ta New York’ta düzenlenecek etkinlik için davet dağıtıyor. Ancak esrarengiz davette belli bir tarih ve mekan bulunmadığı gibi, tanıtılacak ürün veya yeniliğin ne olduğu da bilinmiyor. Optimus G ve G Pro ile akıllı telefon sektöründe iPhone 5 ve Galaxy S4’e karşı mücadele verecek olan LG, 1 Mayıs’ta Continue reading ‘LG’den esrarengiz 1 Mayıs daveti’

 

MiiPC!: Kendi Küçük İşlevi Büyük Android

MiiPC

Kickstarter projesini yürüten Young Song, ailenin temel bilgisayar ihtiyaçları için, Android’li bir bilgisayar üretti. Şimdi gelin bu ebeveyn kontrollü Android’li bilgisayarın detaylarına bir göz atalım! Teknoloji pazarındaki tablet ve akıllı telefonların hemen hemen hepsi Android işletim sisteminden güç alıyor. Gün geçtikçe dev ekranlı tabletler, All in One bilgisayarlar, Smart TV’ ve Monitörler derken daha oturaklı Continue reading ‘MiiPC!: Kendi Küçük İşlevi Büyük Android’

 

KPSS 2012 sonuçları açıklandı.

kpss-kalem

Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları, saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden açıklandı.

Lisans düzeyinde 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılan adayların sonuçları açıklandı.

ÖSYM’den edinilen bilgide, 2012-KPSS Lisans Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlandı. Sınav sonuçlarına ÖSYM’nin “http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden ulaşılabilecek.

kpss kalem2 KPSS 2012 sonuçları açıklandı.Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

2 soru iptal

2012-KPSS Lisans Sınavı’nın istatistik testi temel soru kitapçığı 10. sorusu ve kamu yönetimi testi temel soru kitapçığı 5. sorusu, incelemeler sonunda ÖSYM Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildi.

İlgili testleri cevaplayan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme yapıldı.

Sınavı geçersiz olan adayların sayıları

KPSS’nın sayısal bilgilerine göre, sınavın cumartesi sabah oturumuna 931 bin 307 aday katıldı, 55 bin 860 aday ise başvuruda bulunduğu halde sınava girmedi. 931 bin 93 adayın sınavı geçerli, 214 adayın sınavı ise geçersiz sayıldı.

Yabancı dil sınavına 282 bin 132 aday girdi, 42 bin 522 aday sınava katılmadı. Bu adayların 282 bin 97’sinin sınavın geçerli olurken, 35’inin geçersiz oldu.

Cumartesi öğleden sonra oturumuna ise 279 bin 669 aday girdi. Sınava başvurduğu halde katılmayan aday sayısı ise 20 bin 8 olarak belirlendi. 279 bin 638 adayın sınavı geçerli sayılırken, 31’inin geçersiz olduğu tespit edildi.

Pazar sabah oturumuna 154 bin 200 aday katıldı, 29 bin 873 aday ise sınava girmedi. 154 bin 166’sının sınavı geçerli olurken, 34’ünün geçersiz oldu.

Pazar öğleden sonra oturumuna ise 79 bin 856 aday girdi, 28 bin 674 aday ise katılmadı. Katılanların 79 bin 850’sinin sınavı geçerli olurken, 6’sının geçersiz sayıldı.

Ankara, Siirt ve Erzincan ilk sıralarda

Genel yetenek testinde 60 sorunun tamamını doğru yapan aday sayısı 11 olarak belirlenirken; genel kültür testinde 60 sorunun tamamını, eğitim bilimleri testinde ise 120 sorunun tamamını doğru yapan aday çıkmadı.

Ham puan ortalamalarına göre genel yetenek testinde başarılı olan iller sıralamasında Ankara birinci, Kırıkkale ikinci, Kırşehir üçüncü oldu. Bu illeri sırasıyla Eskişehir, Isparta, Denizli, Siirt, Bolu, Bayburt, Burdur izledi.

Genel kültür testinde ise birinci sırada Siirt yer aldı. Bingöl ikinci, Kırşehir üçüncü oldu. Bu illeri Bayburt, Muş, Batman, Bitlis, Ağrı, Adıyaman ve Tunceli takip etti.

Eğitim bilimleri testinde Erzincan birinci, Bayburt ikinci, Siirt üçüncü oldu. Bunları Kilis, Kırşehir, Burdur, Kastamonu, Giresun, Amasya ve Balıkesir izledi.

 

 

 

 

kaynak:http://www.cnnturk.com

 

2012 Beyaz Kalem Yayınları KPSS Açıklaması

kpss-kalem

2012 Beyaz Kalem Yayınları KPSS Açıklaması

KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavı sorularının ÖSYM’den önce bir deneme sınavı formatında yayımlanmasıyla hedef haline gelen Beyaz Kalem Yayınları kamuoyu duyurusu yayımladı. Söz konusu duyuruda yer alan ayrıntılar şöyle:

07.07.2012 tarihinde saat 09.30-11.30 saatleri arasında KPSS Genel Yetenek Genel Kültür sınavı ÖSYM tarafından yapılmıştır. Şirketimiz sınavdan yaklaşık 6 saat sonra 17.25’te sınava giren adayların ve paylaşım forumlarında öğrencilerin sınav sorularına bir an önce ulaşma isteklerine cevap vermek amacıyla 57 adet soru tespit edilmiştir. Soruları anlaşılır bir şekilde sunabilmek amacıyla daha önce kullandığımız yayın sayfa şablonlarından bir tanesi rastgele seçilerek sorular yerleştirilmiştir ve kendi web sayfamız olan beyazkalem.com.tr’den  ve bazı forum sitelerinden link vermek suretiyle saat 17.25’te yayınlamıştır.

Herkesin bildiği üzere sınava giren her öğrenci sınav sorularına, kendi cevaplarını kontrol etmek amacıyla bir an önce ulaşmak ister. Şirketimizin yer aldığı yayıncılık sektöründeki tüm firmalar bu gereksinime cevap verme zorunluluğu hissederler. Bu nedenle sektörümüzde yer alan tüm yayın evi ve dershaneler kendi öğrencileri ve sınava giren diğer kişilerden elde ettiği dönütleri diğer öğrencilerle de paylaşmak için olabildiği kadar ve hızlı bir şekilde soruları toparlamaya çalışır. Bu sektörümüzdeki tüm firmalar tarafından geçmiş sınavlarda da yapılan bir uygulamadır. Cumartesi günkü  sınavda da birçok firma tarafından bu yapılmıştır. Şirketimizin yaptığı da bundan ibaret olup farkımız bu kadar çok soruyu kısa sürede toplamamız ve duyurmamızdır. Fakat şirketimizi ve ÖSYM’yi zan altında bırakmak isteyen bazı çevrelerce bu girişimimiz farklı şekillerde yorumlanmış ve hak etmediğimiz bir karalama kampanyasına dönüştürülmüştür.

Suçlamalarda bahsi geçen bu soruların sabah saatlerinde internete konulduğu tamamen uydurmadır. Yukarıdaki belirtildiği gibi sınavdan 6 saat sonra konulmuştur. Bu ilgili internet sitesi tarafından teknik olarak da teyit edilmiş ve açıklanmıştır.

Diğer bir suçlama konusu olan bu soruların şirketimiz tarafından 2. Denemede kullanıldığı tamamen kamuoyunu yanıltmak amaçlıdır. İnternete konulan pdf dosyasındaki sayfa altında yazan deneme 2 ibaresi yukarıda belirttiğimiz gibi rastgele seçtiğimiz şablonda,  silinmesi unutulmuş bir ibaredir. Şirketimizin uyguladığı deneme sınavlarına Türkiye’nin her yerinden 10 binlerce öğrenci katılmaktadır. Şayet iddia edildiği gibi bir durum yaşansaydı bu durumunda 10 binlerce şahidi olurdu. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değildir.

2001-2005 yılları arasında ÖSYM tarafından yapılan KPSS soruları yayınlanmamasına rağmen tüm soru ve cevaplar kitaplarda ve internet sitelerinde yayınlanmaktadır. Bu da sınavlardaki soruların yukarıda belirtilen yöntemlerle elde edilebildiğini göstermektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi şirketimizin diğerlerinden farklı olarak yaptığı, yayınlanan bu soruları bir dosyada toplayıp öğrencilere ulaştırmaktır. Soruların yayınevimize sınav öncesinde servis edildiği suçlamaları tamamen iftiradır. Bazı çevreler ÖSYM ve şirketimizi karalamak için bunu bir fırsat bilmişlerdir. Şirketimiz gerekli hukuki girişimleri başlatarak olayı başka yönlere çekmek isteyenlere fırsat vermeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

kaynak:eğitim.com

 

Aşağıdaki Konularıda İnceleyebilirsiniz..

 

2012 KPSS Lisans Soru Ve Cevapları İndir

kpss

2012 KPSS Lisans Soru Ve Cevapları İndir

7-8 Temmuz tarihlerinde yapılan 2012 KPSS Lisans sınavı soru ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak sitemizde açıklanacaktır. Sınav soru ve cevaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

KPSS Sınav maratonu sona erdi. Adaylar şimdi kaç net yaptıklarını merak ediyor. 7-8 Temmuz tarihlerinde yapılan 2012 KPSS Lisans sınavı soru ve cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak sitemizde açıklanacaktır. Sınav soru ve cevaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

2012 KPSS Lisans Soru Ve Cevapları (Soru ve cevaplar yayımlandığında bağlantı ilgili aktif hale gelecek. Soru ve cevapların 9 ve 10 Temmuz tarihlerinde açıklanması bekleniyor)

HABER: SINAV İPTALİ KCK SORUŞTURMASINI BEKLEYECEK

Cumartesi Oturumu

Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Cevap Anahtarı

Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı

Cumartesi Öğleden Sonra Oturumu

Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı

Pazar Sabah Oturumu

Hukuk-İktisat-İşletme-Maliye-Muhasebe Testi ve Cevap Anahtarı

Pazar Öğleden Sonra Oturumu

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri-Ekonometri-İstatistik-Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler Testi ve Cevap Anahtarı

 

YORUM KISMINA SORULARI YAZIN 

Sorular açıklanana kadar sayfa sonundaki yorum ekle bağlantısından hatırlayabildiğiniz soruları yazabilirsiniz… Yazılan yorumlardan yorumcular sorumludur.

FLAŞ FLAŞ FLAŞ: KPSS Soruları Çalındı mı? Sınav İptal Edilecek mi?  İşte ayrıntılar

 

Aşağıdaki Konularıda İnceleyebilirsiniz..

 

12 – 13 Temmuz SBS sınavı Sonuçları açıklandı

OSYM-2012

12 – 13 Temmuz SBS sınavı Sonuçları açıklandı

SBS (Seviye belirleme Sınavı ) heyecanı Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim 8. sınıflara yönelik Seviye Belirleme Sınavı’nı (SBS) 9 Haziran 2012 Cumartesi günü yapıldı. Peki sbs Sonuçları ne zaman açıklanacak  ?

Bakanlık, ilköğretim 8. sınıflara yönelik Seviye Belirleme Sınavı’nı (SBS) 9 Haziran 2012′de yapacak. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı da, 10 Haziran 2012 tarihinde yapılacak. Öğrenciler her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça heyecanlılar. E okul sitesi olarak SBS ( Seviye Belirleme Sınavı ) ile ilgili son haberleri ve bilgileri sizlerle paylaşacağız. SBS 9 Haziranda yapılacak. Peki 2012 SBS sonuçları ne zaman açıklanacak ? 8. Sınıf SBS Sonuçları hangi tarihte açıklanacak belli olacak ? Bu konu hakkında  olarak sevgili öğrencilerimize bilgilendirme yapıyoruz. SBS Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı SBS takvimine göre 12 Temmuz 2012 tarihinde açıklanacak.

2012 8. Sınıf SBS Sonuçları ile ilgili son gelişmeler bu sayfada olacak. Yine 12 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 10:00′da SBS Sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerimize.

2012 SBS Sonuçları Sorgulama Ekranı

(Sonuçlar açıklandığında aşağıdaki ekran aktif hale gelecektir. )
sbs sonuclari 2012 12 – 13 Temmuz SBS sınavı Sonuçları açıklandı

Aşağıdaki Konularıda İnceleyebilirsiniz..

 En Çok Okuduklarınızclose