Archive for the 'Microsoft – Windows' Category

Windows 8’e sağ tuş doping’i

sag-tus

Windows 8’de sağ tuşla virüs tarama. Windows 8’in sağ tuş menüsüne ekleyeceğiniz bu ufak seçenek, büyük bir eksiği kapatacak! Microsoft’un Windows ile beraber ücretsiz olarak sunduğu Security Essentials (Windows 8’de Windows Defender), dosyalara sağ tıklayarak onları taramamıza izin vermiyor. Ancak bu işlevi küçük bir kayıt defteri numarasıyla elde Continue reading ‘Windows 8’e sağ tuş doping’i’

 

Windows 8’e yükseltme hakkında tüm bilmeniz gerekenler

windows8-yukseltme

Windows 8‘e varolan Windows’unzdan sorunsuzca geçmeniz mümkün, ancak bunu yaparken önünüze bazı tuzaklar da çıkabilir. Microsoft, yükseltme işini oldukça sağlam ve kolay bir hale getirmiş olsa da, bazı kısıtlamalar mevcut.

Temel olarak Windows XP, Vista ve Windows 7‘den Windows 8’e geçmeniz, Windows 8’i eski işletim sisteminizin üzerine yüklerek mümkün. Ancak bu şekilde tüm Windows 8 sürümlerine geçmenize izin Continue reading ‘Windows 8’e yükseltme hakkında tüm bilmeniz gerekenler’

 

Windows 7’niz, Windows 8 gibi hızlı açılsın!

win7-win8 gibi hızlı açılsın

Microsoft, Windows 8‘i o kadar hızlı açılan bir işletim sistemi haline getirdi ki, başlangıçta F8’e basarak gelişmiş ayarları çağırma işlevini de kaldırmayı uygun gördü (bu seçenekler, ciddi bir hata oluştuğunda kendiliğinden ekrana geliyor veya UEFI firmware yoluyla açılabiliyor). Peki ya açılması için Continue reading ‘Windows 7’niz, Windows 8 gibi hızlı açılsın!’

 

Facebook ve Windows 8 anlaşamıyor!

windows8-yenilikler

Çoğu zaman aralarından su sızmayan Facebook ve Microsoft, Windows 8 konusunda anlaşamıyor!
Windows 8 yaptığı köklü değişiklerle şimdiye kadar en çok konuşulan Windows’lardan biri olmaya doğru ilerliyor. Henüz piyasaya sürülen Windows 8’in uygulama mağazası her geçen gün yeni mobil oyunlarla ve popüler uygulamalarla genişliyor. Ancak Windows Continue reading ‘Facebook ve Windows 8 anlaşamıyor!’

 

Windows 8’i doyasıya kutladılar

w8-kutlaması

Windows 8’i doyasıya kutladılar, Microsoft’tan ilginç parti

Microsoft, Windows 8’in RTM sürümünü bakın nerede ve nasıl kutladı…

Uzun süredir hakkında konuşulan Windows 8, geçtiğimiz hafta itibari ile son RTM versiyonunun da tamamlanması ile hazır duruma gelmişti. Hemen akabinde, korsan siteler üzerinden paylaşıma açılmasıysa Windows’u yıldırmamış görünüyor zira Windows 8’in RTM aşamasına geçmesi bir parti ile kutlandı.

w8 kutlamas 300x186 Windows 8i doyasıya kutladılarResmi Windows 8 Twitter sayfasından paylaşılan bir açıklamaya göre, Microsoft bir parti düzenledi. Firmanın Washington, Redmond yerleşkesinde gerçekleştirildiği etkinlik için atılan Twitter mesajı şu şekildeydi; “Windows 8 için küçük bir kutlama partisi! Ürünün deneme süresinde bizlerle olan kullanıcılara teşekkür ederiz!”

Yayınlanan görselden anlaşıldığına göreyse durum küçük bir partiden daha öte… Elleri akıllı telefonlarla dolu kalabalık, bir yandan şampanya patlatarak bu güzel günü ölümsüzleştirmeye çalışıyorlar.

 

 

 

kaynak:Ertuğrul Süngü

 

Windows 8 piyasaya çıkmadan kırıldı!!!

win8kampanya

win8kampanya1 300x159 Windows 8 piyasaya çıkmadan kırıldı!!!Windows 8’in sızan sürümleri kırıldı.
Windows 8 daha piyasaya bile sürülmedi ama internete sızan sürümler şimdiden kırıldı bile… Windows 8’in imaj dosyalarının Internet’e sızdığını sizlere duyurmuştuk.  Şimdi ise ortaya çıkalı sadece birkaç gün geçmiş olmasına rağmen bu dosyaların kırıldığının haberi geldi.

Crack, işletim sisteminin Microsoft KMS sunucularına bağlantı kurmasını engelliyor ve system 180 gün boyunca geçerli bir sunucu aramıyor.

Sızmış olan imaj dosyaları normalde “uyarı modu”nda çalışıyor ve kullanıcıya Windows’u etkinleştirmesi için bir mesaj gösteriyordu.

Microsoft her ne kadar korsanla mücadele etse de, tamamen durdurması pek mümkün görünmüyor. Bunun en iyi yolu ise, Windows 8 için makul bir fiyat belirlemesi.

kaynak:Mehmet Ali Bahıt

 En Çok Okuduklarınızclose