Archive for the 'Program' Category

Peacekeeper ile cihazınızın performansını ölçün!

20120217132015589227825

Tarayıcıda çalışan bu araç ile cebinizin pil ömründen PC’nizin tarayıcı hızına, her şeyi test edin!

 • 20120217132015589227825 Peacekeeper ile cihazınızın performansını ölçün!
  Peacekeeper, JavaScript’e yoğunlaşan ve web tarayıcısı içerisinden çalışan bir test

  Bu konuda okuyacaklarınız:

  • 1Peacekeeper ile cihazınızın performansını ölçün!
  • 2Testin detayları ve pil ömrü testleri
  Kullanmakta olduğunuz masaüstü bilgisayar, cep telefonu ve laptop farklı markalara sahip olabilir. Cihazlar arasındaki farklar sayesinde performans ölçümü yapmak ise bu nedenle sizi zorlayabilir. Ancak farklı platformlarda web tarayıcısı yoluyla çalışabilen Peacekeeperadındaki test aracı ile hem performansı, hem de pil ömrünü test edebilirsiniz.Peacekeeper bir web tarayıcısı test yazılımı olduğundan, performans testleri genellikle web’de gezinmeyle ve JavaScript ile ilgili. Araç, birtakım sentetik testi çalıştırdıktan sonra cihazınıza bir puan veriyor.

  Peacekeeper’ın çok çekirdekli işlemcileri çok iyi yönetemediğini ve yüksek saat değerine sahip işlemcinin çekirdek sayısından bağımsız olarak daha iyi sonuçlar verdiğini söyleyelim. Ancak bu, Peacekeeper’ı kötü bir test yapmıyor. Zira testler, gerçek hayatta kullandığımız bir yazılım içerisinde, yani tarayıcı içinde gerçekleştiriliyor.

 

twitter kullanımını kolaylaştırmak için geliştirilen program:echofon

echofon twitter kullanımını kolaylaştırmak için geliştirilen program:echofon

İşletim sistemi Windows olup taracıyıdan Twitter’a girmek istemeyenlere harika bir önerimiz var. Echofon programıyla artık Twitter’a rahatça girebilirsiniz.

Continue reading ‘twitter kullanımını kolaylaştırmak için geliştirilen program:echofon’

 

WhatsApp Uygulaması android sürümü inceleme

whatsapp WhatsApp Uygulaması android sürümü incelemeİnternet üzerinen ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın Android sürümünü sizler için inceliyoruz. WhatsApp ile operatör ve telefon modeli derdi olmadan mesajlaşabilirsiniz.

Continue reading ‘WhatsApp Uygulaması android sürümü inceleme’

 

WinZip System Utilities Suite

winzip system utilities WinZip System Utilities Suite   Winzip System Utilities Suite, bilgisayarınızın performansını artırmaya yönelik çok işlevli bir yazılım paketi.

inceleme

Söz konusu arşivleme yazılımları olduğunda piyasadaki popülaritesi tartışılmaz olan WinZip, Corel tarafından 2006 yılında satın alınmıştı. Bu süre zarfında yazılımı sürekli geliştiren ve hatta Microsoft Office’in de kullandığı Ribbon arabirimini WinZip’e taşıyan Corel, WinZip’in marka değerini de unutmadı. Firma bu bağlamda WinZip adı altında farklı yazılımlar da piyasaya sürmeyi ihmal etmedi. İşte bu yazılımlardan biri de Winzip System Utilities Suite.

Aslında yazılımlar bütün olarak tanımlayabileceğimiz Winzip System Utilities Suite’in içerisinde temizlik, koruma ve iyileştirme araçları yer alıyor. Bunlar da kendi içerisinde farklı özelliklerle sunuluyor. Örneğin yazılım, temizleme konusunda hem diskteki gereksiz dosyaları hem de kayıt defterindeki gereksiz girdileri temizliyor. İyileştirme aracı ise sürücüleri güncelleme gibi farklı Continue reading ‘WinZip System Utilities Suite’

 

avira 2012 türkçe yayınlandı

avira avira 2012 türkçe yayınlandı  Ünlü antivirüs güvenlik yazılımı Avira’nın Türkçe sürümünü yayınlandı! İşte detaylar…
IT güvenlik uzmanı Avira, ünlü antivirüs güvenlik yazılımının Türkçe sürümünü yayınladığını duyurdu. Özellikle bireysel Avira kullanıcıları tarafından beklenen Türkçe dil desteği Avira 2012 versiyonu ile yayınlandı.

Avira’nın Türkçe sürümü tüm masaüstü, dizüstü ve netbooklar için Avira AntiVirüs Premium 2012, Avira Internet Security 2012, Avira Professional Security ve Avira Free Antivirüs ürünlerini kapsıyor. Bu ürünlerin yeni ve eski sürümünü kullanan tüm Avira kullanıcıları ücretsiz olarak Türkçe sürüme geçiş yapabilecekler.

Avira Türkiye Satış Müdürü Selçuk Irmak konu ile ilgili şunları söyledi.”3,5 yıldır Türkiye’de kurumsal çok iyi referanslar elde ettik, Avira’yı kullanan çok sayıda bireysel kullanıcımız var, Türkçe versiyonla birlikte kullanıcı sayımızın hızla yükseleceğinden eminim. Özellikle bireysel kullanıcıların talebi olan Türkçe sürüm yayınlandığı için çok Continue reading ‘avira 2012 türkçe yayınlandı’

 

DrivePurge’ile sisteminizi temizleyin

driverpurge DrivePurgeile sisteminizi temizleyin  Tertemiz, hızlı bir Windows istiyorsanız baştan kurmanıza gerek yok. Bu bedava araç size yeter!
Windows’u uzun zamandır kullanıyorsanız zaman içerisinde biriken geçici dosyalar sistemin yavaşlamasına neden olabilir. Bu durumda pek çok kullanıcı için bilgisayarı biçimlendirmekten başka çare kalmaz. Ama DrivePurge adlı minik ve ücretsiz bir uygulama bu konuda sorununuza çok daha uygun bir çözüm getirebilir.

Kurulum gerektirmeden sabit disk veya USB diskten çalışabilen DrivePurge, 750’den fazla programı tanıyabiliyor. Bu programları ve sistem bileşenlerini tarayan uygulama buralardaki gereksiz dosyaları tespit ederek temizliyor. Tüm sürücüler veya klasörler içerisinde tarama yapabilen DrivePurge, kullanıcılardan veya programlardan kalan gereksiz dosyaların yanı sıra sistem dosyalarını da inceleyerek kayıt defteri gibi önemli alanlardaki sorunları da temizlemeyi hedefliyor.
Continue reading ‘DrivePurge’ile sisteminizi temizleyin’

 En Çok Okuduklarınızclose