NetBook Ve NoteBook

1.788 kez okundu
notebook-notebook

Bir mağazaya gittiğimizde bilgisayarla uzak olan bir insansanız eğer boy boy renk renk bilgisayarlar göreceksiniz. Genel adıyla diz üstü bilgisayarlara baktığımızda netbook ve notebook olarak ayrıldığını fark edeceğiz.

İş için alıyorsanız eğer kolay taşıma pil ömrü ve boyutlara dikkat edeceksiniz. Bu iş bilgisayarı olduğu için oyun oynamayacak ve HD film izlemeyecekseniz eğer netbooklar sizin için ideal olabilir. Kolay taşınmaları boyutları gereği hafif olmaları netbookları seçmeniz için en iyi nedenlerden biri.

notebook notebook 300x162 NetBook Ve NoteBookDiğer nedenlere gelecek olursak tabi ki de pil ömrü sırada geliyor normal bir dizüstü bilgisayar ortalama 3 saat size hizmet edebilirken netbooklar 4 ile 8 saat arası size hizmet verebilir. Ev için bu tür bilgisayarlar kötü bir seçim olabilir çünkü dezavantajlarına geldiğimizde en başta optik sürücüleri yok yani CD ve DVD takmak için girişleri yok. Bu bilgisayarlara yalnızca USB üzerinden datalarınızı aktarabilirsiniz. Grafik uygulamalarında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sadece küçük çaplı oyunlar oynamaya müsait. Office programlarını kapsamlı bir şekilde de çalıştıramıyorsunuz maalesef.

Bu dezavantajlarına karşın boyutları sebebiyle istediğin yere götürebilir. İnternete bağlanıp facebook, twitter gibi sosyal ağlar üzerinden müzik fotoğraf video gibi çeşitli belgelerinizi kolayca paylaşabilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “NetBook Ve NoteBook”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose