Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme

4.616 kez okundu

Philips HTS9241 Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme

Philips’in tasarım odaklı BluRay ev sinema sistemi test merkezimizdeki yerini alıyor. 2.1 kanallı sinema sistemi, internete de bağlanabiliyor.


Şu sıralar pek moda olan ev sinema sistemleri, kullanıcıların çok kolay bir biçimde kurulum yapmasına olanak sağlıyor. Anfi ile optik sürücünün iç içe olduğu bu sistemlerde, tek yapılması gereken TV ve hoparlörler ile bağlantıyı kurmak. Sonrasında da oturup, sistemin keyfini çıkarıyoruz.
Philips’in HTS9241 model ürünü de aynı şekilde anfiyle BluRay’in birleşik olduğu bir sinema sistemi. Beyaz renkteki kasa tasarımı, setin son derece şık görünmesine sebep oluyor. Tabi şıklığı, beraberinde kullanılan diğer cihazların rengine göre değişkenlik gösterebilir. Zira gidip simsiyah televizyonun yanına bu sistemi koyarsanız, komik duracaktır.

Philips HTS9241’in kurulumu, standart bir ev sinema sisteminden çok az daha farklı. Aslına bakarsanız tek fark, güç girişinin Woofer’ın arkasında yer alması. Normalde ana ünite üzerine konumlandırılan güç bileşenleri, ana ünitenin küçültülme çabası yüzünden Woofer’ın içerisinde kendine yer bulabilmiş. Evet, ana ünite gerçekten küçük bir boyuta sahip.

Philips HTS9241dads Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme

Bunun götürüsü, Woofer’dan oynatıcıya giden kablonun normalden kalın olması. Bu kalınlığın yanısıra, cihaz ile Woofer arasındaki mesafeyi 3 metrenin üzerine çıkaramıyor olmanız. Çünkü normal bir ses kablosu kolaylıkla değiştirilebilecekken, Philips sistemin üzerindeki kabloyu değiştirmek biraz sıkıntı yaratabilir.

Philips HTS9241 sinema Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme

BluRay oynatıcı, üst tarafında beyaz renkli, eğimli bir LED ekran bulunduruyor. Bu ekran üzerinden oynatma, dondurma ve ses miktarı gibi bilgileri okuyabiliyoruz. Bu ekranın hemen altında, dokunmatik tuşlar yer alıyor. Bu tuşlar aracılığıyla cihazın ses ve oynatma gibi kontrollerini gerçekleştirebiliyoruz.

Cihazın sol tarafına göz attığımızda, üzerinden film izleyip müzik dinleyebileceğiniz USB depolama birimi portu ile 3.5 mm ses giriş portunu görüyoruz. Sağ tarafa göz attığımızda da, bir iPhone dockuyla karşılaşıyoruz. Kapatıldığında tamamen ortadan yok olan kapak tasarımıyla iPhone docku, telefonu şarj ederken istediğiniz müziği dinlemenize olanak sağlıyor. iPhone’un, Philips uzaktan kumandasıyla çalışır hale geliyor olması da, cihazın bu işlevini daha da işlevselleştiriyor.

asd5132d304727 Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme

İçerdiği tümleşik kablosuz alıcısıyla internete de bağlanabilen sinema sistemi söz konusu içerik olunca, tüm engellerin ortadan kalkmasına olanak sağlıyor. Çeşitli uygulamaların da yardımıyla hemen hemen tüm işlemlerinizi halletmenize olanak sağlayan BluRay oynatıcıda, anasayfanızı çeşitli uygulamalarla kişiselleştirebiliyorsunuz.

Philips HTS9241’in 2.1 çıkışlı hoparlörleri, toplam 500 watt RMS gücüne sahip. 2 x 135 watt gücündeki uydu hoparlörler, ortalarında yer alan tweeterların da desteğiyle oldukça iyi bir ses kalitesi sunabiliyor. Sesini sonuna kadar açmamıza rağmen, tiz ve orta ağırlıklı parçalarda sorun yaşamadık.

Philips HTS9241 sinema2 Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme

230 watt gücündeki Woofer ise maalesef uyduların bir hayli gerisinde kalıyor. Bas sesler, tizlerin arasında ezilip kayboluyor. Bence bu hoparlörler, biraz daha dengeli ses sunabiliyor olmalıydı. Kaldı ki, Woofer’ın kapladığı alan da büyük. İçerisinde güç ünitesinin de yer alıyor olmasıyla dev gibi bir woofer haline gelen hoparlör, bekleneni de verememesiyle şaşırtıyor.

2341324343304784 Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme

5.1 sese ihtiyaç duymayan veya yeri dar olan kullanıcılara hitap eden Philips HTS9241, yan taraftan çıkan iPhone dock aparatıyla da Apple kullanıcılarının ilgisini çekiyor. Tasarım ağırlıklı BluRay oynatıcıyı, internet içeriğine de erişmek isteyen, fakat çok fazla bas sese ihtiyaç duymayan kullanıcılara tavsiye edebiliriz.

Philips HTS9241

Ev Sinema Sistemi

Optik sürücü: BluRay, DVD, CD

Görüntü çıkışları: HDMI, kompozit

Ses girişi: Koaksiyel, optik, kompozit (2 tane)

Radyo: Var

Kablolu internet bağlantısı: Var

Ses gücü: 500 watt RMS

Bilgi için: Philips
Telefon: 444 7 445

 

Benzer Yazılar

1 Response to “Philips HTS9241 ev sinema sistemi inceleme”


Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose