samsung galaxy note sesli komut özelliği test

2.872 kez okundu

galaxynote samsung galaxy note sesli komut özelliği test Samsung Galaxy Note üzerinden, klavye kullanmadan ses ile telefonu yönetmenin nasıl bir şey olduğunu merak ediyor musunuz? Buyurun, videoyu izleyin!
Telefonların yetenekleri hızla gelişiyor. Ekran, işlemci ve pil sürelerinde yapılan iyileştirmelerle beraber, telefonunuzu nasıl yöneteceğiniz konusunda gelinen nokta da birçok kullanıcıyı şaşırtıyor.

iPhone 4S ile gündeme bir kez daha gelen sesli komutla telefonu yönetmek konusunda iki işletim sistemini (Android vs. iOS) ülkemizde değerlendirmeye kalkarsak, yarışı daha başlamadan bitirmiş oluruz.

Çünkü 16 Aralık 2011’den itibaren, operatörler aracılığıyla ülkemizde satılmasına rağmen, Türkçe sesli komut desteği (Siri) olmayan iPhone 4S’in bu desteği ne zaman vereceği henüz belli değil.

Her iki işletim sistemini ringe çıkarmak pek adil olmasa da, yerimde duramadım ve bir süredir ikinci telefon olarak kullanmakta olduğum Samsung Galaxy Note ile bazı denemeler yaptım.

Sesli komutlar yardımıyla klavye kullanmadan tarayıcıda merak ettiğim kelimeleri aradım, Google Maps üzerinden adres sordum, hatta kısa mesaj (SMS) yazdırdım.

Sonuç ne oldu? İzleyin!

iPhone 4S mi yoksa Samsung Galaxy Note mu?

Uzun süredir iPhone kullanıcısıyım. Şu anda birincil olarak kullandığım telefon iPhone 4S. Hatta bu videoyu da iPhone 4S ile çektim.

Samsung Galaxy Note ile hem Android hem de geniş ekran deneyimini kazanıyorum. Sanıyorum hangi telefonu kullanacağıma karar vermek için çok fazla zaman almayacak.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “samsung galaxy note sesli komut özelliği test”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose