Samsung Galaxy S’e Pil Dopingi

3.182 kez okundu

galaxys pildoping Samsung Galaxy Se Pil Dopingi

Akıllı telefonlar için önemli sorunlardan biri pilin çabuk bitmesi. Bu soruna yan sanayi pil üreticileri ise yüksek amperli piller ile bir çözüm buldu. Bu sayede kullanım süresi iki katına çıkıyor.


Herşey akıllı telefonum Samsung Galaxy S’in sabah tam dolu iken akşama kadar biten pil konusuna çözüm bulmayı araştırırken başladı. Harici pil çözümlerine baktım ama sürekli yanımda taşıma zorunluluğu benim için sıkıntı olacağından bu opsiyonu elemek zorunda kaldım.

İkinci (ve gönlümün kaydığı) çözüm ise daha büyük mAh değerine sahip çözümlere yönelmekti. Telefonun orjinal pili 1500 mAH iken piyasada 2700, 3000 ve 3500 mAh çözümler de bulunuyordu.

Elbette bunların ne kadar güvenilir olduğunu da araştırdıktan sonra 3500 mAH’lik versiyonu almaya karar verdim. Ünlü site Dealextreme üzerinde 3000 ve 3500 mAH’lik seçenekler vardı (Linkini verdiğim pakette bir adet 1500 mAh pil de bulunuyor). Fiyat ise 3500 mAH pil için 13.70 dolardı.

Bu arada Samsung’un Galaxy S modeli için geliştirdiği EBB-U100 kodlu bir kılıf/pil çözümü de bulunuyor. Türkiye’de bulamadığım bu çözümün fiyatı konusunda net bir bilgi yok. Avrupa fiyatının 40 Euro civarında olduğunu da belirteyim.

Bu pillerin en büyük handikapı ise biraz büyük olmalarıydı. Buna da çözüm bulan üreticiler pille birlikte bir de arka kapak hediye ediyorlar. Galaxy S zaten ince bir telefon olduğundan bu kalınlık benim için çok sıkıntı oluşturmayacağına karar vererek satın alma sürecini başlattım.

samsung pil Samsung Galaxy Se Pil Dopingi

Yurtdışından bu ürünü sipariş vermek mümkündü ama teslimat için birkaç gün beklemek zorunda olacağımdan pili Türkiye’den almanın yollarını araştırmaya başladım. Sonunda sahibinden.com üzerinden bulduğum pilin fiyatı 35 TL idi. Yurtdışı siparişi için bu rakam 25 TL civarında oluyordu. Beklemeyi göze alamadığım için Türkiye’den sipariş vermeye karar verdim.

Pil iki günde elime ulaştı. Hatta ilanda 3000 mAH olarak belirtilen mAH değeri 3500 olduğunu gördüm. Bu da benim için ayrı bir sevinç kaynağı oldu.

İlk günkü performans beni fazlasıyla mutlu etti. Telefonu çok yoğun kullanan biri olduğumdan 1500 mAh’lik pil ile 10-12 saat olan pil ömrü 3500 mAh’lik modelle 24 saate çıktı. Bu süre içinde Wi-Fi özelliğinin sürekli açık olduğunu ve sürekli e-posta alışverişi yaptığımı da belirteyim. Bu rakamı bazı özellikleri kapatarak daha da artırmak mümkün ama benim için çok da gerekli değil.

3500mah pil Samsung Galaxy Se Pil DopingiBu tarz pillerin farklı telefon türleri için farklı varyasyonları bulunuyor. Ağırlıklı olarak Samsung modellerinde gördüğüm bu yan sanayi yüksek güçlü pil seçenekleri firmanın Galaxy S II ve diğer modelleri için de mevcut.

Tabi bu tip ürünlerde güvenirlir çözümler bulmaya dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim.

Yan sanayi piller ile ilgili kullanımlarda bütün riskin siz kullanıcılarda olduğunu altını çizerek söylemiş olayım.

 

Benzer Yazılar

1 Response to “Samsung Galaxy S’e Pil Dopingi”


  • Kamburu çıkmış gibi duruyor telefon.Çok kötü bi görüntü bence.Yedek pil taşımak daha mantıklı.Hiç degilse telefonun şekli bozulmuyor.

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose