Sony Xperia Sola

1.443 kez okundu

Sonyden muhteşem bir telefon daha…

En çok satan akıllı telefonların başında hiç kuşkusuz iPhone adı görürüz.3.5 inçlik ekranı kimilerine göre küçük gelse de, tipik telefon boyutlarına uyuyor. Bu da özellikle bayanların ilgisini çekiyor. Herkes yanında tabletgibi akıllı telefon taşımak istemiyor.

Android tabanlı telefon üreticileri, 3.53.7 ve 4.0 inç büyüklüğünde ekrana sahip modellerini, donanım olarak ihmal ettiler. Amiral gemilerigittikçe büyürken, hala ufak akıllı telefon almak isteyenler iPhone‘a yöneliyorlar.

Sony, bu açığı görmüş olacak ki Xperia Sola‘yı hazırlamış.

xperia solo1331636540 Sony Xperia Sola

Sony Xperia SolaXperia P ve U gibi NovaThor U8500 çift çekirdekli1GHz hızında çalışan işlemci ile geliyor. 3.7 inç büyüklüğünde Reality Display teknolojisine sahip ekranın kullanıldığı telefon, 9.9mm kalınlığa sahip.

480x 854 piksel çözünürlüğe sahip ekranı, sağlamlaştırılmış dış cam ile gelecek. 5 megapiksel kamera, 720p video kaydı yapabiliyor.

Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi ile gelecek olan Xperia Sola,Android 4.0 güncellemesi alacak. Farklı renk seçenekleri ile gelecek olantelefon, şıklığa önem verenlerin dikkatini çekecek.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Sony Xperia Sola”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose