Tablet savaşı sürüyor!!!

1.585 kez okundu
tablet-savasi

Tabletlerde liderliğini sürdürüyor. Açıklanan son satış rakamları, tablet dünyasındaki rekabette kimin önde gittiğini ortaya çıkardı!

Açıklanan son veriler, iPad’in giderek güçlenen rakiplerine rağmen yüzde 68’lik pazar payı ile tablet pazarına hükmettiğini ortaya çıkardı.

tablet savasi 300x186 Tablet savaşı sürüyor!!!IDC’nin verilerine göre Apple, yeni iPad’in de etkisiyle yılın ikinci çeyreğinde 17 milyon iPad sevketti. Bu rakam, yılın ilk çeyreğinde 11.8 milyon idi. Samsung ise ikinci çeyrekte 2.4 milyon tablet sevketmeyi başardı ve tabletlerde Apple’ın en yakın rakibi konumunda. Samsung’un tablet sevkiyatı düşük gibi görünse de önceki seneye göre satışlarında yüzde 117.6 artış kaydetmeyi başarmış.

Mobile Connected Devices araştırma direktörü Tom Mainelli, yeni iPad’in geçen senenin sonundaki sevkiyat rekorunu bile kırdığını söylüyor. Dünya çapındaki tablet satışlarında 2012’nin ikinci çeyreğinde tüm markaların 25 milyon tablet sattığı tahmin ediliyor. Bu rakam, 2012’nin ilk çeyreğinde 18.7 milyon, 2011’in ikinci çeyreğinde ise 15 milyon idi.

kaynak:Zeynel A. Öztürk

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Tablet savaşı sürüyor!!!”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose