Telefonunuzun Şarjı Hızla Tükeniyorsa

19.802 kez okundu
android-wifi-file

Android Telefonunuzun Şarjı Hızla Tükeniyorsa Sorun Wi-Fi Olabilir Deneyin. Android işletim sistemli telefonunuzun şarjını en çok tüketen şeylerden biri de, kablosuz bağlantıdır. Telefonun, sık kullandığınız bir kablosuz ağın sınırları dışına çıkması halinde, kablosuz ağ bağlantısının hala açık kalması, sürekli yeni ağları aramaya neden olarak pilini daha da hızlı tüketecektir. Evde, ofiste ya da sık gittiğiniz bir kafedeki kablosuz ağın sınırları dışına çıktığınızda ise kablosuz ağ bağlantısını kapamayı unutabilirsiniz.

İşte bu gibi durumlarla sık karşılaşıyorsanız, Wi-Fi Matic uygulaması tam size göre. Uygulama sık kullandığınız Wi-Fi ağlarınızın yakınında bulunan GSM istasyonlarını tanıyarak bu istasyonların kapsama alanı dışına çıktığınızda Wi-Fi ağınızın da kapsama alanı dışına çıktığınızı anlayarak kablosuz bağlantınızı kapatıyor. Böylece pili tüketen bir diğer bileşen olan GPS modülünü kullanmadan lokasyonunuzu tahmin ederek gerekli önlemleri almış oluyor.

 

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz

 

kaynak:http://www.uzmanabi.com/haberler/bu-wi-fi-uygulamasi-android-telefonuzun-hizli-sarj-tuketiminin-onune-geciyor-86654.imo

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Telefonunuzun Şarjı Hızla Tükeniyorsa”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose