Twitter Satıldı

1.557 kez okundu

twitter-satildi.jpg" rel="lightbox[2464]" title="twitter-satildi">twitter satildi Twitter Satıldı

Bugün resmi kaynaklarca yapılan bir açıklamayla mikro blog Twitter’ın satıldığı bildirildi. Peki Twitter’a bu yatırımı yapan kişi kim ve ne kadar ücret ödedi?


Sosyal ağların gözde isimlerinden Twitter cephesinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda yeni tasarımını hayata geçiren site, daha sonra iPhone ve Android yazılımlarını da güncelledi.

Servisin yeni yüzü konuşulmaya devam edilirken gün içerisinde yapılan basın bildirisi gündeme bomba gibi düştü. Buna göre Suudi Arabistanlı bir prens, sürpriz bir atakla sosyal ağ sitesinin bir bölümünü satın aldığını açıkladı.

Popüler siteye yaklaşık 300 milyon dolar yatırım yaptığını açıklayan Alwaleed bin Talal, Twitter’ın -tahminen- %3’ünü satın aldı. Yeni medya düzeninin internete kaydığını ve mikro blog’un gelecekte daha önemli bir rol alacağını söyleyen Talal bu yüzden yatırım yaptığını açıkladı.
arabistan prenses Twitter Satıldı
Ayrıca Apple, Time Warner, Citi Group, Motorola ve Fox News gibi önemli isimlerin de hisselerini elinde bulunduran iş adamının yatırım anlamında tecrübeli olduğunu ve doğru kararlar verdiğini söyleyebiliriz.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Twitter Satıldı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose