twitter yaşınızı öğrenin

1.356 kez okundu

twitter1 twitter yaşınızı öğrenin

İnternetin en büyük mikro blog sitesi Twitter’a ne zaman kayıt olduğunuzu biliyor musunuz? Eğer arkadaşlarınız arasında tarih yarıştıran varsa sizin için güzel bir sitemiz var.

on zamanların en popüler sosyal paylaşım sitelerinden olan Twitter hesabınız var mı? Twitter, 2006 yılında kurulan fakat popüler hale gelmesi 2008’i bulan bir mikro blog sitesi. Aslında günümüzdeki popüler halini alması, Twitter’a ünlülerin akın etmesiyle başladı diyebiliriz.

Ünlü kişiler açtıkları Twitter hesaplarıyla resim ve yazı paylaşarak hayranlarının daha kolay takip etmesini sağlıyordu. Hayranlar da Twitter sayesinde basında çıkan haberleri ünlülere sorabiliyor, ya da ünlüler olayları birinci ağızdan yalanlayarak veya doğrulayarak hayranlarına bilgi verebiliyordu. Bu sebeple kullanıcıların akın etmesine sebep olan site, bugün kullanıcı sayısı bakımından Facebook’un hemen ardından ikinci sırada yer alıyor.

300 milyonun üzerinde üyesi olan, 600 çalışanı olan ve Alexa’da tüm dünyada en çok girilen siteler listesinde 9. sırada bulunan Twitter’a siz ne zaman kayıt olduğunuzu biliyor musunuz? Bazı arkadaşlar arasında kimin Twitter’a daha önce girdiği gibi yarışlar, “ben senden önce biliyordum bu siteyi” gibi diyaloglar yaşanabiliyor. Bu diyalogları sonlandırmak istiyorsanız size tavsiye edeceğimiz siteden Twitter yaşınızı öğrenebilirsiniz.

Twitter yaşınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Bu iş için tek yapmanız gereken www.whendidyoujointwitter.com adresine girip kutucuğa Twitter kullanıcı adınızı yazmak. Yazdıktan sonra “find out” butonuna tıklayarak Twitter’a kaydolduğunuz tam tarihi görebilirsiniz. Aynı zamanda altında kaç gündür Twitter hesabınız olduğu da yazıyor. Altında bulunan seçeneklere tıklayarak bu bilgileri Tweet olarak hesabınıza gönderebilirsiniz.

whendidyoujointwitter twitter yaşınızı öğrenin

Twitter yaşını öğrenme işlemi için bir onay gerekmediği için tanıdığınız veya istediğiniz arkadaşlarınızın kullanıcı adlarını yazarak onların da ne zaman kayıt olduklarını öğrenebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “twitter yaşınızı öğrenin”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose