vodafone avea turkcell 16 aralık savaşı

1.339 kez okundu

4ssavasi vodafone avea turkcell 16 aralık savaşı  Dün gece Turkcell’in düğmeye basmasıyla başlayan iPhone 4S’i Türkiye’ye ilk kez getirme savaşı, diğer operatörlere de sıçradı. Avea ve Vodafone’un açıklamalarını bu haberde bir araya getirdik.
iPhone 4S’in Türkiye’ye Turkcell tarafından 16 Aralık’ta getirileceği haberinin ardından, diğer GSM şirketleri de sayfalarını hızlı bir şekilde değiştirdiler.

Sitelerine sadece “iPhone 4S 16 Aralık’ta” ifadesi ekleyen operatörler, fiyat ve paketler hakkında bilgi vermekten kaçındılar. Şimdi o ekranları sizlerle paylaşacağız;

turkcell iphone4s vodafone avea turkcell 16 aralık savaşı

Sitesine bu görseli ekleyen Turkcell, GSM şirketleri arasında en uyanık olanı. Bilgi almak için tıkladığınızda, ana sayfa yeniden kendini tekrar ediyor.

iPhone 4S hakkında fiyat, SMS ve internet gibi seçenekler henüz paylaşılmadı.En yüksek fiyatın Turkcell tarafından verileceğini düşünüyoruz.

Daha önce de benzer bir soruyu (iPad 2 için) Süreyya Ciliv’e doğrudan ilettiğimizde “Sunduğumuz servisler daha iyi, o nedenle daha yüksek fiyat sunmamız doğal” yanıtını almıştık.

avea iphone4s vodafone avea turkcell 16 aralık savaşı

Sitesinde çok geniş bir alanda iPhone 4S’in 16 Aralık’ta getirileceğini duyuran Avea, diğer operatörlerin aksine bilgi almak isteyenler için bir sayfa hazırlamış durumda.

İlgili sayfaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki bu syafada da fiyat ve paketlerle ilgili bir seçenek bulunmuyor.

iPhone 4’ün 8 GB’lık modelinde diğer operatörlere gol atan şirketin bu modelde de bir sürpriz yapması beklenebilir.

vodafone iphone4s vodafone avea turkcell 16 aralık savaşı

Vodafone tıpkı Avea gibi çok geniş bir görüntüyle müşterilerine 16 Aralık’ta iPhone 4S getireceği açıklamasını yapmış durumda.

Turkcell gibi detay vermekten kaçınan Vodafone, bu konuyla ilgili bilgi almak isteyenleri eli boş gönderiyor.

Özellikle yurt dışı konuşma ve internet paketleriyle de dikkatimizi çekmeyi başaran Vodafone’un iPhone 4S ile beraber sunacağı data paketleri konusunda diğer operatörlerden daha iyi bir teklif vermesi bekleniyor.

SONUÇ

16 Aralık’ta iPhone 4S’in ülkemize getirilmesiyle beraber gerçekleşecek olan tek güzel şey var; piyasada satılan iPhone 4S’lerin fiyatının düşmesi. Bir ara Hepsiburada’da iPhone 4S fiyatı 2.800 TL’ye yaklaşmıştı. Şimdilerde ise 2.500 TL’ye düşmüş durumda.

16 Aralık’ta bu fiyatın daha düşmesi bekleniyor. Bu süreye kadar iPhone 4S alanlar, fena halde üzülecek gibi görünüyorlar.

Operatörlerin daha uygun fiyata getirmesiyle beraber, bir de dezavantaj söz konusu. Tahminen 24 ay veya 18 ay gibi uzun süren kontratlar sayesinde müşteriler, herhangi bir yere kıpırdayamayacaklar bile.

Apple ne çıkarırsa alırım” diyen bir kitlenin varlığı konusunda hepimiz hemfikiriz sanırım. O nedenle şu uyarıyı da yapmadan geçmeyeyim;

Kontratlı olduğu için yaklaşık 2 yıl iPhone 4S paketi kullanacak olan kişiler, telefonlarını kullanmaya devam ederken iPhone 5’i doğuşuna da şahit olup, etrafa hüzünlü gözlerle bakacaklar gibi görünüyor.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “vodafone avea turkcell 16 aralık savaşı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose