Volkswagen mesai saatleri dışında BlackBerry’ler üzerinden e-posta alışverişini kısıtladı

1.243 kez okundu

blackberry.jpg" rel="lightbox[2553]" title="vw-blackberry">vw blackberry Volkswagen mesai saatleri dışında BlackBerryler üzerinden e posta alışverişini kısıtladı

Volkswagen, mesai saatlerinden sonra Blackberry’ler üzerinden e-posta iletişimini kesti. Bu uygulamanın sadece otomotiv endüstrisiyle sınırlı kalmayıp diğer sektörlere de uzanması beklenmekte.

Yeni uygulamaya göre VW’de, sadece mesai saati başlamasından yarım saat önce ve mesai bittikten yarım saat sonraki zaman aralığı içerisinde e-posta trafiğine izin verilecek. Normal çağrılara ise herhangi bir kısıtlama yok. Yani çalışanlar yine de bir acil durum olduğunda aranıp ulaşılabilecek

Bildiğiniz üzere artık bulunduğumuz dijital çağda e-posta her ne kadar faydalı bir araç olsa da, büyük firmaların dağıttığı Blackberry’ler günün her saati çalışanlar arasında bir e-posta trafiği oluşturuyor. Mesai saati dışında da işle ilgili bir çok e-posta alışverişi yüzünden, ne zaman çalışacağınız, ne zaman dinleneceğiniz iyice birbirine karışmakta.

Bu uygulama ile VW, çalışanlarını dijital prangalardan kurtararak örnek bir davranış sergilemiş diyebiliriz. VW’den Heinz-Joachim Thust’ın yaptığı açıklamaya göre yeni e-posta uygulaması çalışanlar arasında da fazlasıyla pozitif olarak karşılanmış.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Volkswagen mesai saatleri dışında BlackBerry’ler üzerinden e-posta alışverişini kısıtladı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose