Windows 7 ve Vista’ya Destek Tarihi Uzadı

1.538 kez okundu
tarih-uzadı

Microsoft, sessiz sedasız bir şekilde Windows 7 ve Vista için daha önceden açıkladığı destek bitiş tarihlerini 5 yıl uzattı. Desteği uzatmasının sebebi tam bilinmese de Windows 8‘e yapılan köklü değişikliklerin her kullanıcı tarafından hızlı kabullenilemeyecek olması olarak tahmin ediliyor. Yeni tarihlere göre normalde 2012 yılında desteğin kesileceği açıklanan Windows Vista, Microsoft tarafından resmi olarak 2017 yılına kadar desteklenecek. Eğer destek süresi uzamasaydı Windows Vista’nın tüm versiyonları 11 Nisan 2012 tarihinde desteksiz kalacaktı. Normalde 5 yıl belirlenen destek süresinin iki katına çıkarılması kafalarda soru işareti yarattı.

Aynı zamanda Windows 7 de destek süresi uzatılan işletim sistemleri arasında. Microsoft’un 2015 yılında desteğini çekeceğini açıkladığı Windows 7 de resmi olarak 2020 yılına kadar desteklenecek. Normal şartlarda Windows 7 de 13 Ocak 2015 tarihinde desteksiz kalacaktı. Şimdi sie bu tarih 14 Ocak 2020 olarak belirlenmiş.

Bu sayede Windows Vista için 5 yıl olan destek süresi 10 yıla, Windows 7 için 6 yıl olan destek süresi ise 11 yıla çıkmış oldu. Windows 7 kullananlardan biriyseniz Windows 8 çıktığında artık endişelenmenize gerek yok.

 

Yazan: Yusuf Canpolat
SDNShiftDelete.Net

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Windows 7 ve Vista’ya Destek Tarihi Uzadı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose