Windows 8 Hız ile Şaşırttı!

2.461 kez okundu
windows8-hizi-sasirtti

windows8-hizi-sasirtti.jpg" rel="lightbox[4370]" title="windows8-hizi-sasirtti">windows8 hizi sasirtti 300x186 Windows 8 Hız ile Şaşırttı!Microsoft uzun bir aradan sonra çalışmalarına başladığı yeni işletim sistemi Windows 8 ile yine ne çok konuşulan firmalardan birisi olmayı başardı. Geçtiğimiz iki yıla bakacak olursak Microsoft’un yaşadığı düşüş ve prestij kaybı bu işletim sistemiyle yeniden kazanıldı.

Microsoft kullanıcı kitlesinin mobil aygıtlara yöneldiğini fark ettiğinde, kendi elinde mobil işletim sisteminin bulunmadığını da fark etti ve bu işletim sisteminin hazırlıklarına başladı. Yeni işletim sisteminde birçok özellik ve uygulama bulunurken, bunlarının çoğunluğunun mobil aygıtlara yönelik olduğunu da unutmamak gerekir.

Windows 8’in beta sürümünün piyasaya sunulmasıyla birlikte kullanılmaya başlanması, mühendislerinde bir yandan tam sürüm için eksikleri gidermesi hiç şüphesiz bu ürünün uzun yıllar piyasanın en çok kullanılan işletim sistemi olacağı yönündedir.

Windows Vista ile birlikte yavaşlık ve güç problemleriyle karşımıza çıkan Microsoft, Windows 7’de bu sorunu çözdüğünü belirtti. Ancak kullanıcılara göre bu sorun tam olarak ortadan kalkmış değildi. Evet, nispeten Windows 7 daha verimli işletim sistemlerinden birisidir. Ancak Windows 8’i denediğinizde göreceksiniz ki, Microsoft hız problemini tamamen aşmış ve performans olarak işletim sistemleri arasında en hızlı ve en seri olanını yaratmıştır. Windows 8 bu yönüyle ve ara yüzleriyle müşterilerini memnun edecek en iyi işletim sistemlerinden birisi olma yolunda ilerlemektedir.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Windows 8 Hız ile Şaşırttı!”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose