Windows 8 Özellikler

2.146 kez okundu
windows8-ozellik

2012’nin Sonbaharında piyasaya çıkması kararlaştıran Windows 8 in beta sürümü geçtiğimiz aylarda kendi Microsoft sitesinde ücretsiz olarak yayınlandı. Kendi bilgisayarlarında denemek isteyen kullanıcılar için çıkan beta sürüm oldukça ilgi gördü ama Türkçe dil desteği bulunmuyor. Akla takılan sorular sistem çökmesiyle ilgiliydi. Nedeni ise Windows 8 in tanıtım esnasın çökmesiydi. Gerçekten kötü bir durum. Öne çıkan özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

Özelliklere giriş kısmında Windows 7 ye nazaran 2 kat daha hızlı açılma süresi ilgi çeken özelliklerden oldu. Tabi ki Windows 8 in tabletler için hazırlanmış ara yüzü gelecek aylarda tabletlerde kullanılacak yazılım sistemi olacağında hiç şüphe yok. Hatta Windows kendine ait App Store bile yaptı.

windows8-ozellik.jpg" rel="lightbox[4324]" title="windows8-ozellik">windows8 ozellik 300x186 Windows 8 ÖzelliklerÇeşitli uygulamaları bilgisayarınıza indirip kullanabileceksiniz. Windows sistemli akıllı telefonlarda yaygınlaşmaya başlamış durumda. Windows 8 in bir diğer özelliği ise dosyalarınız akıllı telefonunuz ile senkronize edebileceksiniz.

Şu anda Windows 8 in tam sürümünü beklemekteyiz. Performans açısından bizi etkiledi. Diğer sürümlere kıyasla Windows kendini aşmış diyebilmek mümkün.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Windows 8 Özellikler”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose