Windows 8 RTM’nin dağıtım detayları!

1.573 kez okundu
w8-2

w8 2 300x186 Windows 8 RTMnin dağıtım detayları!Microsoft, Windows 8’i aşağıdaki tarihlerde farklı geliştirici kanallarına dağıtacak.

15 Ağustos: Geliştiriciler, MSDN üyelikleri ile Windows 8’in final sürümünü indirebilecekler.

15 Ağustos: Kurumlarda Windows 8’i test eden IT profesyonelleri, TechNet üyelikleri ile işletim sistemini indirebilecekler.

16 Ağustos: Microsoft Software Assurance for Windows müşterileri, Windows 8 Enterprise sürümünü Volume License Service Center (VLSC) yoluyla indirebilecek ve onu kurumlara adapte etmeye başlayabilecekler.

16 Ağustos: Microsoft Partner Network üyeleri Windows 8’e erişim hakkı kazanacak.

20 Ağustos: Microsoft Action Pack Providers (MAPS), Windows 8’e erişim hakkı kazanacak.

1 Eylül: Software Assurance’a sahip olmayan Volume License müşterileri, Windows 8’i ilgili satıcılardan satın alabilecekler.

RTM sürümünün yayınlanması, aynı zamanda işletim sisteminin uygulama mağazası Windows Store’un ücretli uygulamaları kabul etmeye başlayacağı anlamına geliyor. Windows 8’in çıkmasına kadar 3 aya yakın bir süre olduğunu düşündüğümüzde, mağazanın bu süre içinde renkli uygulamalar ve oyunlarla dolmasını bekleyebiliriz.

26 Ekim tarihinden itibaren şu anki Windows’unuzu Windows 8’e 39.99 dolar karşılığında yükseltebileceksiniz. Windows 7’li yeni bir PC’niz varsa, Windows 8’e 14.99 dolara yükseltme yapmanız mümkün olacak.

 

 

kaynak: Zeynel A. Öztürk

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Windows 8 RTM’nin dağıtım detayları!”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose