Windows 8 Tasarımı ile Göz Doldurdu

1.240 kez okundu
windows8-yenilikler

Mobil dünyada ki gelişim ve insanların daha çok taşınabilir aygıtlara yönelmesiyle birlikte Microsoft kullanıcı kitlesini kaybetmeye başlamıştır. Derhal bir atak yapması gereken Microsoft son çare olarak Windows 8 işletim sistemini üretmek için kolları sıvamıştır.

Windows 8 ile eski popülerliğini kazanmak isteyen şirket, bu ürününde mobil aygıtlara yönelik özellikleri geliştirerek kendi profesyonelliğine yakışır bir sistem geliştirmiştir. Windows 8 daha çok dokunmatik ekranlı cihazlara yönelik üretilmiş ve muhteşem ara yüzleri ile kullanıcı kitlesini yeniden yakalamak için çalışmalar yapmaktadır. Metro adı verilen geçiş efekti sayesinde de birçok kişinin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

windows8-yenilikler.jpg" rel="lightbox[4330]" title="windows8-yenilikler">windows8 yenilikler 300x186 Windows 8 Tasarımı ile Göz DoldurduSon dönemlerde yayınlanan sürüm Windows 8 Release Preview, geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından derhal kullanılmaya başlanmış ve yorumlarıyla geliştiricilerin ufkunu açması istenmiştir. Hızla projeler üretilen bu sistem için olumsuzluklarda oldukça fazladır.

Windows 8 üretilirken birçok değişiklik yapacağını zaten duyurmuştu. Fakat Windows kullananlar yine alışılmış özellikleri istiyordu. Örneğin başlat menüsü, denetim masası gibi özelliklerin yerine başlat ekranı, uygulama yöneticisi gibi yeniliklerin gelmesi, birçok kişiyi şaşırtmış durumdadır.

Windows 8 için yapılan açıklamalarda, “tüm platformlara uygun bir ürün için çalışmalar yapıyoruz. Kendi ürünümüz olan tabletlerde ki denemelerden büyük verim alıyor ve çalışmalara devam ediyoruz.” Gibi söylemler sayesinde Microsoft umut dolduruyor içimizi. Tam sürümü beklemeye devam ediyoruz.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Windows 8 Tasarımı ile Göz Doldurdu”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose