Windows 8’in Bilinmeyen Yönleri

5.240 kez okundu
windows8-bilinmeyenler

Microsoft, son dönemlerde büyük bir çöküşün içerisindedir. Kullanıcı kitlesinin taşınabilir aygıtlara yönelmesiyle büyük kayıp yaşayan firma, teknolojinin gerisinde kaldığını düşünerek derhal bir adım atma kararı almış ve Windows 8 için kolları sıvamıştır.

Windows 8 mobil aygıtlar ve diğer bilgisayar türleri için hazırlanmış işletim sistemlerinden birisidir. Henüz yapılandırma aşamasında olan bu işletim sisteminin Beta sürümünün piyasaya sunulmasıyla birlikte birçok kişi bu sürümü kullanmaya başlamış ve Microsoft’un kalitesi bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Hemen hemen her gün yeni haberlerin geldiği Windows 8, birçok yeni gelişim ve özelliğe sahiptir. Bu özellikleri maddeler halinde sıralamak gerekirse;

Windows 8 Metro ara yüzü sayesinde gelişmiş geçiş efektlerine ve pratik kullanıma imkân vermektedir. Ancak Metro ara yüzü sadece dokunmatik panelli cihazlar için kullanılmaktadır.

windows8-bilinmeyenler.jpg" rel="lightbox[4374]" title="windows8-bilinmeyenler">windows8 bilinmeyenler 300x186 Windows 8in Bilinmeyen YönleriWindows 8 eskiye oranla bazı ufak yeniliklerde ortaya koymaktadır. Yıllardır alışılmış başlat menüsü ortadan kaldırılmış ve Başlama Ekranı olarak yeniden şekillendirilmiştir. Aynı durum Denetim Masası içinde geçerlidir.

Windows 8 güvenliği ile de dikkat çeken özelliklere sahiptir. Aile Ortamı olarak düzenlenen menüde birçok kısıtlama ve sınırlandırma mevcuttur. Örneğin çocuklarınızın bilgisayar başında kaç saat kalabileceğine karar verebilir, hangi programları kullanabileceğine karar verebilirsiniz. Bu durum sayesinde çocuklarınızın gelişimine de katkı sağlayan Windows 8, şirketleri de düşünmüştür. Ağda bulunan tüm bilgisayarlara kısıtlamalar da getirebilme özelliği sunulmuştur.

Windows 8’in bir diğer gelişim alanı ise hızıdır. Diğer Sürümlere oranla daha hızlı bu olan bu işletim sistemi, hatasız ve kullanışlı hale getirilmek için hızla mühendislerin ellerinde gelişmektedir.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Windows 8’in Bilinmeyen Yönleri”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose