Yandex, İnternetin İlk 11’ini Açıkladı

2.528 kez okundu

Rusya menşeili arama motoru Yandex, Türk web sitelerini baz alan ilginç bir araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Spor Toto Süper Lig 2011-2012 sezonunda yer alan bütün futbolcuların ve antrenörlerin dahil edildiği araştırmada Türkçe web sitelerindeki kullanım sıklığına göre en popüler isimleri belirledi.

Antrenörün Fatih Terim olduğu “Rüya Takım”da çoğunluğu Fenerbahçeli futbolcular oluşturuyor. Çoğunluğunu hücum oyuncularının oluşturduğu “Rüya Takım”ın kadrosu şöyle:

 Burak Yılmaz, Emre Belözoğlu, Alex De Souza, Milan Baros, Gökhan Gönül, Sercan Yıldırım, Volkan Demirel, Semih Şentürk, Fatih Tekke, Felipe Melo, Bilica. Yedekler ise: İbrahim Toraman, Volkan Şen, Ricardo Quaresma, Selçuk İnan, Alanzhinho, Selçuk Şahin, Engin Baytar, Orhan Şam, Sezer Öztürk.

yandex11ic13286078841712559129 Yandex, İnternetin İlk 11ini Açıkladı

Oyuncularının adı Türkçe web sitelerinde adı en çok geçen ilk on takım ise sırasıyla, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspot, Orduspor, Samsunspot, Bursaspor, Kardemir Karabükspor, Mersin İdman Yurdu ve Gaziantepspor oldu.

4 büyüklerin isimleri en sık yer alan futbolcuları ise şöyle:

Fenerbahçe: Emre Belözoğlu, Alex De Souza, Gökhan Gönül

Galatasaray: Milan Baros, Sercan Yıldırım, Felipe Melo

Beşiktaş: İbrahim Toraman, Ricardo Quaresma, Ersan Gülüm

Trabzonspor: Burak Yılmaz, Volkan Şen, Alanzinho

Antrenörler arasında da sıkı bir rekabet yaşanıyor. En çok adı geçen ilk 10 teknik direktör ise sırasıyla şöyle: Fatih Terim, Aykut Kocaman, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Mehmet Özdilek, Carlos Carvalhal, Rıza Çalımbay, Bülent Korkmaz, Ersun Yanal, Ümit Özat.

 

Benzer Yazılar

0 Responses to “Yandex, İnternetin İlk 11’ini Açıkladı”


  • No Comments

Mesaj YAZ
En Çok Okuduklarınızclose